لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین ثبت برند حقیقی ثبت برند حقوقی مراحل ثبت برند مدارک ثبت برند هزینه ثبت برند مدت زمان ثبت برند برند های تخصصی
ثبت برند رستوران ثبت برند مواد غذایی ثبت برند پوشاک ثبت برند آرایشی
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مراحل ثبت علامت تجاری مدارک ثبت علامت تجاری هزینه ثبت علامت تجاری شرایط ثبت علامت تجاری زمان ثبت علامت تجاری
سایر خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت لوگو ثبت نشان تجاری ثبت علائم تجاری نقل و انتقال برند
تماس با ما

اظهارنامه ثبت برند


در ماده یک قانون ثبت علامت ها و اختراعات مصوب اول تیر ماه  1318 از برند این چنین تعریف صورت گرفته است برند عبارت است از هر نوع علامتی از قبیل نقش،تصویر،رقم،حرف،عبارت،مهر و..........که به منظور امتیاز و تشخیص لوازم صنعتی و تجاری مشخص و انتخاب می گردد. برند معرفی کننده و مشخص کننده محصولات و یا خدماتی می باشد که تحت آن علامت عرضه می گردد. در صورتی که برند مطابق ماده 2 قانون ثبت علامت ها و اختراعات ثبت شده باشد انحصاری می باشد یعنی به شخصی که آن را به ثبت رسانیده است تعلق دارد و بازرگانان و اشخاص دیگر مجوز استعمال از آن را نخواهند داشت.

اظهارنامه ثبت برند 

ثبت برند نیازمند ارائه اظهارنامه به مرجع ثبت می باشد.به سبب ماده 106 اظهارنامه ثبت برند می بایست در دو رونوشت و در فرم مخصوص و به زبان فارسی تنظیم گردیده باشد و بعد از قید تاریخ،به وسیله درخواست کننده یا نماینده قانونی او امضا گردد.

تبصره- چنانچه اسناد پیوست اظهارنامه و دیگر اسناد مربوط به زبان دیگری به غیر از فارسی باشد ارائه اصل مدارک مورد نیاز همراه با ترجمه کامل آن الزامی می باشد. در صورت لزوم مرجع ثبت قادر می باشد در روند بررسی و ارزیابی اظهارنامه ترجمه رسمی مدارک ذکر شده را دریافت نماید. در خواست کننده می بایست اظهارنامه ثبت برند را یا پست سفارشی و در قالب ماده 167 این نظام نامه به مرجع ثبت ارائه نماید.

در ماده ی 167 آمده است :

مرجع ثبت وظیفه دارد با مهیا نمودن امکانات فنی نسبت به الکترونیکی نمودن مرحله ها اعم از ثبت داخلی یا بین المللی اختراعات طرح های صنعتی و علامت ها مانند ارائه، بررسی، اصلاح و ثبت اظهارنامه، انتشار آگهی و ثبت این مالکیت ها و تمدید اعتبار آن یا اجرا نمود هر نوع تغییرات و انتقالات و هم چنین پرداخت های تعیین شده،مبادرات مقتضی را عملی نماید.

در جهت مطالعه د رمورد مراحل ثبت برند می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

در یک اظهارنامه ی ثبت برند می بایست نکات ذیل درج گردد :

 1. اسم، شماره ملی، نشانی، کد پستی و تابعیت متقاضی و در صورتی که متقاضی شخص حقوقی است، ذکر نام، نوع فعالیت، اقامتگاه، محل و شماره ثبت، تابعیت، مرکز اصلی و در صورت لزوم هر شناسه دیگر آن از الزامات و ضروریات است.
 2. در صورت وجود اسم، شماره ملی، نشانی و کدپستی نماینده قانونی متقاضی درج گردد.
 3. چنانچه درخواست کننده در ایران اقامت نداشته باشد  اسم،نشانی و کدپستی شخص یا اشخاصی که صلاحیت دریافت ابلاغ ها در ایران را دارند بایستی درج گردد.
 4. نمونه ای از برند در کادر مربوط چسانده شود.
 5. در صورتی که علامت مورد درخواست ثبت مشتمل بر حروف خاص باشد شرح و تعیین اجزاء علامت و تعیین حروف مشخص الزامی می باشد.
 6. کالاها و خدماتی که علامت به منظور تشخیص آن ها به کار می رود، با مشخص نمودن طبقه یا طبقه های درخواست شده مطابق طبقه بندی بین المللی درج گردد.
 7. درصورت درخواست حق تقدم ذکر گردد.
 8. رشته فعالیت مالک علامت ذکر گردد.
 9. در صورتی که ثبت علامت جمعی مورد درخواست باشد بایستی علامت جمعی ذکر گردد .
 10. چنانچه علامت مشتمل بر کلمه یا کلماتی غیر از فارسی باشد، درج آوانویسی و ترجمه آن الزامی می باشد.
 11. در صورتی که رنگ به عنوان صفت مشخصه و یا ویژگی خاص علامت باشد رنگ می بایست ذکر گردد.
 12. در صورتی که علامت سه بعدی می باشد بایستی سه بعدی بودن علامت ذکر گردد.
 13. پیوست ها مشخص و تعیین گردد.

مرجع ثبت مطابق ماده 117 بعد از دریافت اظهارنامه و پیوست های مربوط و احراز شرایط مشخص شده ،آن را در دفتر ثبت وارد می نماید و بر روی هر کدام یک از رونوشت های اظهارنامه، تاریخ اظهارنامه و شماره ثبت آن را ذکر می نماید و رونوشت دوم آن را که همان مشخصات رونوشت اصلی می باشد را بعد از امضا نمودن و ذکر مهر و درج تاریخ (روز، ماه، سال) به عنوان رسید به درخواست کننده تسلیم خواهد نمود.

تبصره- در رابطه با اظهارنامه هایی که با پست سفارشی ارسال می گردند در صورت ثبت اظهارنامه ها رونوشت دوم آن ها به همراه پیوست ها به وسیله و به هزینه مرجع ثبت با پست سفارشی به عنوان رسید به درخواست کننده تسلیم خواهد گردید. در صورت عدم ثبت هم مراحل به همین روال به ابلاغ درخواست کنندگان خواهد رسید. جواب اظهارنامه هایی که در قالب ماده 167 وصول گردیده است به شیوه الکرونیکی خواهد بود.

در صورت نیاز به هر گونه مشاوره برای ثبت و یا نقل و انتقال برند، با همکاران ما در ثبت شرکت وکیل ثبت برند تماس حاصل فرمایید.

با ارائه خدماتی نوین در خدمت شما خواهیم بود.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

کدام علائم تجاری غیر قابل ثبت اند؟

ماده ی 5 قانون ثبت علائم و اختراعات،ثبت بعضی از علائم را به عنوان علامت تجارتی منع می کند در این مقاله مطالبی درخصوص علائم تجاری غیر قابل ثبت مطالبی ارائه شده است برای اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه نمایید.

جهت ثبت برند از کجا شروع کنیم ؟

هدف اصلی در انتخاب نشان تجاری رسمیت دادن به شرکت ها و فعالیت های تجاری به وسیله آرم مخصوص خود در سطح جهانی ، که این امر برای صاحب نشان امری سود آور است

ثبت اظهارنامه علامت تجاری

علامت تجاری معرفی کننده و مشخص کننده محصولی است که به وسیله ی آن علامت ارائه می شود برای ثبت نمودن علامت تجاری بایستی اظهارنامه ای به زبان فارسی تنظیم گردد دراین مقاله به نکات آن پرداخته می شود

ثبت برند ترشی و مربا

افزایش و تمایل مردم به ترشی و مربا موجب شده است که متقاضی ثبت برند ترشی و مربا روزبروز بیشتر شوند . زیرا بیشتر مردم علاقه خاصی به مواد غذایی که یا ترش و یا شیرین باشند را دارند .

ثبت برند چگونه است ؟

به ثبت رساندن برند امری اختیاری می باشد به این دلیل که به ثبت رساندن برند سبب می شود تا مالک علامت از حمایتی قانونی مستفیض گردد به همین علت برای اجباری کردن آن از سوی دولت ضرورتی وجود ندارد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند

مدارک مورد نیاز ثبت برند از موارد مهمی می باشد که روند ثبت را در اداره ثبت مالکیت صنعتی به جلو پیش می برد در نتیجه در صحت این اطلاعات و کامل نمودن آن دقت بسیار نمایید

ویژگی های یک برند خوب چیست ؟

برندی که به ثبت رسیده است محصولات و خدمات شما را از کالاها و خدمات شرکت های دیگر متفاوت می نماید و سبب جلوگیری از سو استفاده های احتمالی می گردد.در این مقاله از ویژگی های یک برند خوب می توانید اطلاعات مفیدی را مطالعه نمایید

ثبت برند مواد غذایی

در دنیای امروزه برند نقشی بسیار اساسی داشته است . بدین صورت که مردم بیشتر طرفداری محصولاتی هستند که یک نام یا برند داشته باشد

راهنمای ثبت اینترنتی برند

نام تجاری یا برند عبارت است از نام، سمبل، نشانه، طرح، شعار، علامت یا ترکیبی از آن ها که موجب شناسایی محصول و تمایز آن از سایر محصولات و انتقال یک مفهوم یا احساس به مخاطب می شود.

مراحل ثبت برند چیست؟

در این مقاله توضیحاتی در مورد مراحل ثبت برند ارائه شده است مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟