لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین ثبت برند حقیقی ثبت برند حقوقی مراحل ثبت برند مدارک ثبت برند هزینه ثبت برند مدت زمان ثبت برند برند های تخصصی
ثبت برند رستوران ثبت برند مواد غذایی ثبت برند پوشاک ثبت برند آرایشی
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مراحل ثبت علامت تجاری مدارک ثبت علامت تجاری هزینه ثبت علامت تجاری شرایط ثبت علامت تجاری زمان ثبت علامت تجاری
سایر خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت لوگو ثبت نشان تجاری ثبت علائم تجاری نقل و انتقال برند
تماس با ما

ثبت برند فارسی


با در نظر گرفتن تنوع سلیقه های عموم افراد جامعه و مخارج زیادی که برای رضایت و جلب توجه افراد باید صرف کرد یکی از مهمترین و بنیادی ترین کارها جهت ورود به بازار و شروع فعالیت تجاری موفق گزینش یک اسم مناسب و شایسته برای برند می باشد. در انتخاب اسم هربرند یک استدلال و اندیشه ای خاص وجود دارد که دارای سیاست ویژه ای با در نظر گرفتن مکان و موقعیت دست به انتخاب برند زده و اعتبار و قابلیت برند را به نمایش می گذارد.

 فعالیتهای اقتصادی و تجاری به شکل مستمردر حال تغییر و تحول می باشد و این امر موجب شده است برای انتخاب برند رو به  ایده های مبتکرانه و نوین زده شود . اینگونه برندها این توانایی را دارند در بازار نمود پیدا کنند و به کمال برسند. بنابراین آگاهی داشتن از خصوصیات یک برند معتبر و معروف بسیار مهم است.

 

استعلام برند قبل از ثبت

پیش از به ثبت رساندن یک برند جهت جلوگیری از تکرار ی بودن برند باید ابتدا از آن استعلام به عمل آورد.

برای اینکه به این باور برسید که برند مورد نظر شما در گذشته به ثبت رسیده است یا خیر برای اولین گام بهتر است توسط فرم استعلام به این منظور دست پیدا کنید.

از آنجا که برندهای به ثبت رسیده در ایران و خارج از کشور اشکال گوناگونی دارند میتواند بسیار تاثیر گزار باشد و به درخواست کننده اطلاع داده می شود تا چه اندازه برند مورد تایید  قرار خواهد گرفت.

یکی از مزایای استعلام از برند  این است که بواسطه ی آن قادر خواهید بود به نامها، نمونه یا مدل، و فرم و قالب برندهایی که در گذشته به ثبت رسیده اند و همچنین اینکه محصول یا خدمات از چه قسمی می باشد و در چه دسته ای به ثبت رسیده اند دسترسی پیدا کنید که خود باعث میشود درخواست کننده در ثبت برند خود با اعتماد و اطمینان بیشتری اقدام نماید . در نتیجه با گرفتن استعلام برند فرد درخواست کننده در زمان و مخارجی که در اثر عدم پذیرش برند ممکن است پیش آید صرفه جویی خواهد کرد.

 

به دو صورت می توان ثبت برند را به انجام رسانید:

 • ثبت برند جهت اشخاص حقوقی
 • ثبت برند جهت اشخاص حقیقی

 

اسنادی که جهت ثبت برند حقوقی باید ارائه داد

 1. جواز کسب
 2. اسناد شرکت و روزنامه اگهی تاسیس شرکت
 3. چنانچه فردی در شرکت دارای حق امضا می باشد باید فتوکپی سجل و کارت ملی ارائه دهد.
 4. عکس برند دراندازه 6 در 6 به تعداد 12 عد د
 5. باید وجود اسم و شکل برند در فرهنگ لغات ثبت برند به اثبات برسد و یه شکل جداکانه درباره آن در برگه ای شرح داده شود.

اسناد مورد نیاز برای ثبت برند اشخاص حقیقی

 1. پروانه کسب یا جواز ثبت برند
 2. فتوکپی سجل و کارت ملی
 3. عکس برند در ابعاد 6 در 6 به تعداد 12 عدد
 4. وجود اسم و شکل  برند در فرهنگ لغات در برگه ای شرح داده شود

 

مراحل ثبت برند فارسی

1- برای ثبت برند ابتدا می بایست یک اسم نیک و شایسته در نظر گرفت که در کنار آن یک طرح شکیل قرارگرفته شود یا آمیزش هر دوی آنها با هم به شکل گرفتن یک برند موفق منجر خواهند شد.با در نظر گرفتن این موارد می توانید به این اطمینان دست پیدا کنید که برند شما این قابلیت را دارد که در افکار مصرف کنندگان و عموم ثبت شود و محصول یا خدمات مورد نظر را به بهترین وجه ممکن معرفی نماید.

۲- پس از انجام امور ذکر شده باید از برند مورد نظر خود استعلام به عمل آورید جهت کسب این آگاهی که عین آن برند و یا مشابه آن پیش از این در ان ناحیه به ثبت رسیده یا خیر.چنانچه تشابهی هرچند اندک بین برند شما و یک برند دیگر که پیش از این در همان ناحیه به ثبت رسیده باشد وجود داشته باشد اظهارنامه برند شما مورد قبول واقع نخواهد شد.

۳- در مرحله بعد می بایست اسنادی را که برای ثبت برند مورد نیاز می باشد تهیه نمائید.

۴- به سایت اداره مالکیت معنوی به نشانی  http://iripo.ssaa.ir  مراجعه نمایید و به بخش  ثبت اظهارنامه برند وارد شوید به نشانی http://ip.ssaa.ir/BSigns/New.aspx  .در این قسمت اظهارنامه ثبت برند را کامل کنید و اسناد مورد نیاز مانند فتوکپی سجل و کارت ملی درخواست کننده یا درخواست کنندگان، مجوز فعالیت، کارت بازرگانی (چنانچه می خواهید برندتان را به لاتین ثبت کنید) و نمونه ای از برند خود به ابعاد 6  ×6 سانتیمتر را در سایت ذکر شده دانلود نمائید.

بعد از پشت سر گذاشتن و کامل کردن مراحل گفته شده جهت ثبت اظهارنامه برند و تادیه مبلغ مربوطه، شماره پیگیری اظهارنامه و رمز عبور بوسیله ی پیامک از طرف سامانه برای شما فرستاده می شود که برای انجام اقدامات بعدی و وقوف از نوبت شما که در ردیف کدام کارشناس قرار گرفته اید بواسطه  شماره پیگیری که برایتان ارسال شد و رمز عبوربکار خواهد رفت.

۵- چنانچه سه کارشناس و رئیس اداره مالکیت معنوی  اظهارنامه برند شما را وارسی کنند و تکمیل بودن و تاییدیه آن را ارائه دهند  پیامکی دریافت می نمائید که حاکی از تادیه مبلغ انتشار روزنامه رسمی مرحله اول می باشد.

۶-پس از تادیه هزینه انتشار روزنامه رسمی مرحله اول و انتشار آن و پس از گذشت سی روز از تاریخ منتشر شدن  روزنامه رسمی مرحله اول،هزینه مرحله ی دوم انتشار روزنامه رسمی ثبت برند و حق ثبت می بایست تادیه گردد.

۷-در مرحله نهایی ثبت برند باید کپی برابر اصل اسنادی که در مرحله تکمیل و ارسال اظهارنامه ثبت علامت تجاری در سامانه اداره مالکیت معنوی کامل کرده و ارائه داده اید و رونوشت کاغذی روزنامه رسمی دو مرحله اول و دوم، را به همراه داشته باشید و به اداره مالکیت معرفته و سند برند خود را اخذ نمائید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مراحل ثبت علائم تجاری

علائم تجاری و نام های تجاری یکی از عناصر مهم در بازار یابی و راهبردی در عرضه بازار و کالاها و خدمات می باشد

ثبت برند فست فود

یکی از مهم ترین کارهایی که در رستوران باید انجام شود ثبت علامت تجاری یا برند می باشد. جهت مطرح شدن یک رستوران باید به ثبت شکل. لوگو یا اسم تجاری پرداخت.

راهنمای ثبت علامت تجاری

برند یا نام و نشان تجاری نوعی محرک در عرصه تجارت شمرده می شود و به واسطه آن ها می توان میان کالاها و خدمات خود و کالاها و خدمات اشخاص رقیب وجه تمایزی ایجاد گردد

خانه

homehomehome

ثبت آنلاین برند

اگر فکر می کنید در ثبت برند خود نمی توانید استعلامات لازم را دریافت نمایید و نتیجه درستی بدست نمی آورید. مشاوران وکیل ثبت برند آمده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

ثبت برند حقوقی

یکی از داشته های با ارزش ومهم در فعالیت های تجاری برند می باشد که چنانچه برای رسیدن به موفقیت شرکت روی آن برنامه ریزی و هدف گزاری شده باشد اعتبار و اهمیت آن بیش از پیش مشخص خواهد شد

ثبت برند پوشاک

تاثیر بسزایی در فروش محصولات دارد زیرا با شهرتی که پیدا می کند خرید مطمئن و با کیفیتی را برای مشتریان به ارمغان می آورد.

ثبت علامت تجاری حقوقی

پس از ثبت قانونی ، علامت تجاری مورد پشتیبانی قانون قرار خواهد گرفت و در قبال افراد سودجو و متقلب و مقلد چنانچه قصد سوء استفاده از علامت تجاری را داشته باشند مسئولیت با قانون خواهد بود.

استعلام برند قبل از ثبت

از آن جایی که هدف اصلی از ثبت برند ، معروف شدن و شناخته شدن آن در آینده است ، نامی که برای آن انتخاب می شود از اهمیت بالایی برخوردار می باشد

تمدید برند

هنگامی که جهت تمدید برند چنانچه بنا باشد تغییراتی در ان ایجاد شود مراتب می بایست در روزنامه رسمی کشور چاپ شود تا به اطلاع عموم برسد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟