لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین ثبت برند حقیقی ثبت برند حقوقی مراحل ثبت برند مدارک ثبت برند هزینه ثبت برند مدت زمان ثبت برند برند های تخصصی
ثبت برند رستوران ثبت برند مواد غذایی ثبت برند پوشاک ثبت برند آرایشی
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مراحل ثبت علامت تجاری مدارک ثبت علامت تجاری هزینه ثبت علامت تجاری شرایط ثبت علامت تجاری زمان ثبت علامت تجاری
سایر خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت لوگو ثبت نشان تجاری ثبت علائم تجاری نقل و انتقال برند
تماس با ما

ثبت برند حقیقی


انتخاب یک برند برای این صورت می گیرد که محصول یا خدمات خود را از دیگر کالا ها و خدمات متمایز کنید و اینگونه محصول تولیدی خود را انحصارا در اختیار بگیرید و بوسیله ی آن شناخته و معرفی شوید. همچنین می توانید برند خود را در ازای دریافت مبلغی به افراد دیگر اجاره دهید و کماکان از برند خود حفاظت کنید. مدتی که برای در اختیار داشتن یک برند تعیین شده  متفاوت است با تادیه هزینه مشخص شده میتوان مالکیت برند را برای زمان نامحدودی تمدید کرد.مراجع قانونی در بیشتر دستگا ها وظیفه ی حمایت از برندهای ثبت شده را بر عهده دارند و می بایست از بروز تخلفات ممانعت به عمل آورند.

برند قادر می باشد به محصول یا خدمات یک فرد یا شرکت وجهه قانونی اعطا کند و موجب بهره مالی برای مالکان آنها شود. از این رو باعث می شود که برای فعالیت در سطح بین المللی سرمایه گذاری شود و این نو آوری را اشاعه می دهند. با ثبت برند از فعالیت رقبا و سوء استفاده متقلبان که از برند شما برای به فروش رساندن کالاهای بدون کیفیت خود استفاده می کنند جلوگیری خواهد کرد. این سازمان که موجب دانش و شناخت سرمایه گذاران برای معرفی محصولات و خدمات وفروش و تولید آنها به بازار گردیده است و شرایط و خدمات یکسانی را در اختیار افراد قرار می دهد و همچنین شرایط را برای فعالیتهای تجاری بین المللی ساده و فراهم می نماید.

فواید ثبت برند حقیقی

 • برندها وسیله ای جهت بازاریابی و موجب بوجود آمدن اعتبار و اشتهار برای شرکتها می شوند.
 • چنانچه در نظر داشته باشید نمایندگی خود را به فردی اعطا نمائید وجود برند برای انعقاد قرارداد لازم می باشد.
 • باعث خواهد شد مصرف کنندگان و یا مشتریان بتوانند بین محصولات فرق بگذارند .
 • بواسطه ی وجود برند شرکت ها می توانند محصولات‌ خود را از یکدیگر تمیز دهند.
 • موجب می شود شرکت‌ها کیفیت محصولات خود را در حد ثابت نگه داشته و یا کیفیت را ارتقا دهند.

مدارک مورد نیاز ثبت برند اشخاص حقیقی

 • پروانه کسب یا هر مجوز دیگری که مورد نیاز است
 • اسم یا نمونه برند
 • فتوکپی شناسنامه
 • فتوکپی کارت ملی
 • کارت پایان خدمت

مزایای ثبت برند حقیقی

 • برند توانایی این را دارد که به مایملک با ارزش و گرانبها برای تجارت شما تبدیل شود
 • با ثبت برند شرکتها انگیزه بیشتری برای محافظت یا ارتقا کیفیت محصولات خود سرمایه گذاری کنند.
 • با به ثبت رسانیدن برند می توانید برای اخذ وام اقدام نمائید.
 • باعث متمایز شدن محصولات خود و دیگر فعالان تجاری که درهمان عرصه فعال هستند می شود.
 • ثبت برند ضامنی است بر اینکه مصرف کنندگان قادر خواهند بود بین محصولات فرق بگذارند و آنها را از هم تشخیص دهند.
 • با ثبت برند شرکتها میتوانند کالا ها را از یکدیگر تفکیک کنند.
 • ثبت برند موجب کسب اعتبار و آوازه برای محصول و یا خدمات شما خواهد شد.
 • می توان برند خود را به دیگر افراد کرایه داد و از آن به عنوان یک منشا در آمد استفاده کرد و از مزیتهای داشتن برند به بهترین وجه ممکن استفاده کرد.
 • برای واگذاری نمایندگی ثبت برند جهت انعقاد قرارداد مورد نیاز می باشد.
 • با ثبت برند قادر خواهید بود پیغامتان در ضمیر مشتریان ثبت خواهد شد.
 • با داشتن یک برند می توانید برای بازاریابی محصولا و خدمات خود پابرجا و راسخ باشید و در انجام آن پافشاری نمائید.

با خدمات هر چه بهتر و منطبق با نظر مشتری قادر خواهید بود به رقبا خاطر نشان کنید که تا چه اندازه برند شما مورد حمایت  وعلاقه می باشد.

مراحل ثبت برند حقیقی

داشتن یک طرح مختص و ویژه برای برند

برای اینکه بتوانید برند خود رابه ثبت برسانید ابتدا می بایست یک طرح برای آن در نظر بگیرید. اداره مالکیت معنوی موظف است برند پیشنهادی شما را به ثبت برساند ولی برندی را برای ثبت به شما ارائه نمی دهد.

مطابق با مقررات تجاری ایران تمام برندها مورد پذیرش قرار نمیگیرند و مجاز به ثبت نمی باشند. برندهایی مجاز به ثبت می باشند که دارای شرایط تعیین شده باشند و از در اختیار گرفتن مواردی که باعث رد شدن برند شود اجتناب کنند. تمامی افراد می بایست از این قوانین تعیین شده تبعیت کنند و بصورت سلیقه ای با آنها برخورد نکنند.برای مثال یک برند می بایست تمایز بین محصولات را به نمایش بگذارد و ریشه دار و بنیادین باشد، از حروف لاتین در آن بکارگرفته نشده باشد، حروف و واژه های تشریحی، کلمات و علامته��یی که منطبق با شرع و فرهنگ ایران نباشد مورد استفاده قرار نگیرد.

 نمیتوان یک برند را از جایی کپی کرد، مدل گرفت، یا از نمادهای کشوری و ملی و بین المللی و ... بهره گرفت و تعداد زیادی از موارد قانونی که برا یثبت برند باید در نظر گرفته شوند.برای انتخاب یک برند مناسب پیشنهاد می شود پیش از آن با یک کارشناس حقوقی مشاوره نمائید.

اظهار نامه ثبت برند تهیه شود

برای ثبت کردن برند اولین و با اهمیت ترین مدارک تهیه اظهارنامه می باشد.در اظهارنامه مشخصات برند و صاحب آن به همراه کلیه حالات حقوقی لازم شرح داده شده است.از آنجا که اظهارنامه دارای حساسیت بسزایی می باشد بهتر است با یک مشاور حقوقی برای تهیه آن مشاوره کرد.

 در سایت اداره مالیکت صنعتی ثبت نام شود

اداره مالکیت معنوی جهت آسایش درخواست کنندگان ثبت برند شرایطی را در نظر گرفته است تا درخواست کنندگان با درج اطلاعات خود در آن بتوانند شروطی که برای ثبت برند لازم است را وارسی نمایند . در خواست کننده یا وکیل حقوقی او باید به سایت اداره مالکیت صنعتی وارد شوند و پس از ورود به سایت اداره به قسمت مالکیت معنوی اطاعات متقاضی وارد شده ، حقیقی یا حقوقی بودن ، اظهار نامه و باقی اسناد لازم را با توجه به حقیقی یا حقوقی بودن آپلود و درخواست با اخذ کد رهگیری ارسال شود.

تقاضا مورد بررسی قرار گیرد

این مرحله مربوط به کارشناسان اداره مالکیت معنوی می باشد.و شما قادر نخواهید بود تا به پایان رسیدن این مرحله کاری انجام دهید. پس از اینکه استعلام ها و وارسی ها در مورد شرایط و نکات قانونی برند توسط کارشناسان انجام شد اعلام می شود تقاضای شما مورد قبول واقع شده است یا خیر.چنانچه برند و یا مدارک ارائه شده دارای مش کل یا نقصان باشند زمانی برای برطرف کردن آنها برا یدرخواست کننده در نظ گرفته می شود.همواره یک ماه زمان داده می شود. در صورتی که به دلایل مختلفی طرح شما برای برند به طور کل مردود اعلام شود نمیتوان ادامه کار ثبت را پیگیری کرد.

کامل کردن پرونده

در صورتی که تقاضای ثبت برند مورد قبول واقع شود درخواست کننده یا ومیل  او باید حضورا به اداره مالکیت معنوی مراجعه کنند و اسناد اصلی و چند رونوشت از آن باید تسلیم گردد. مبلغی که برای ثبت برند تعیین شده است تادیه شده و در نهایت برند به ثبت می رسد.

آگهی کردن برند

پس از ثبت برند ، درخواست کننده باید با پرداخت هزینه در روزنامه رسمی دادگستری و یک روزنامه کثیرالانتشار آگهی نماید تا در صورت وجود معترض یا خواهان  به آن وقوف پیدا کرد.

در این مرحله اشخاصی که مدعی هستند که صاحب برند هستند و یا بر این باورند از برند آنها مدل گرفته شده است و این امر موجب ضررو خسارت برای آنها شده است قادرند شکایت خود را ایراد نمایند و از تثبت نهایی برند جلوگیری نمایند.

پروانه ثبت برند صادر شود

بعد از اینکه یک ماه از آگهی برند اداره مالکیت معنوی گذشت مجوز ثبت برند برای ده سال به اسم درخواست کنده صادر خواهد شد.

اگهی دوم برند

موضوع ثبت برند بعد از اینکه گواهینامه برند صادر شد بار دیگر آگهی می شود.

کلیه ی مراحل ثبت برند در ایران همین می باشد.باید توجه داشته باشید که برند را می توان خرید و فروش کرد و همچنین به دیگر افراد انتقال داد. همچنین می شود برای زمان تعیین شده ای برند را به شخص دیگر اجاره داد. در مقررات ثبت برند به این موضوع و شرایط آن اشاره شده است و باید به مقررات و اطلاعات آن اجحاف داشته باشید.

در صورت داشتن کارت بازرگانی شما قادر خواهید بود حروف لاتین و غیر ایرانی در برند خود بکار ببرید . و چنانچه در نظر دارید از برند دیگر سازمان های داخل ایران و یا دیگر سازمان های بین المللی در برند خود استفاده نمائید می بایست مجوز قانونی از این موسسات اخذ نمائید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مراحل ثبت علائم تجاری

علائم تجاری و نام های تجاری یکی از عناصر مهم در بازار یابی و راهبردی در عرضه بازار و کالاها و خدمات می باشد

شرایط ثبت علامت تجاری

از گونه نشانه هایی که در روی کالا درج شده و نشان دهنده ویژگی و نوع محصول و یاخدمات می باشد علامت های تجاری گفته می شود .

خرید و فروش برند

ثبت برند در اداره ثبت مالکیت معنوی امکان پذیر است این امکان برای مالک برند وجود دارد بر اساس نوع شرایط برند خود را بفروش برساند و یا متقاضی دیگری برند جدید را بخرد .

تمدید برند

هنگامی که جهت تمدید برند چنانچه بنا باشد تغییراتی در ان ایجاد شود مراتب می بایست در روزنامه رسمی کشور چاپ شود تا به اطلاع عموم برسد.

برند سازی شخصی

برندسازی شخصی فرآیندی است که افراد و تخصص شان را مثل برندهای تجاری علامت گذاری می کند. مفهوم برندسازی شخصی می گوید موفقیت از خود فرد به دست می آید

اعتراض به ثبت علامت تجاری

حق استعمال انحصاری برای شخصی می باشد که علامت تجاری خود را به ثبت برسانند در غیر اینصورت مالک علامت تجاری می تواند در صورت مشاهده کپی برداری ، اعتراض به ثبت علامت تجاری نماید

ثبت نشان تجاری

محصولات تولید شده یا خدماتی که توسط یک فرد یا موسسه می بایست به وسیله ای از سایر محصولات یا خدمات تمیز داده شود که این نشان تجاری این وظیفه را بر عهده دارد.

ثبت لوگو

ثبت لوگو در اداره مالکیت معنوی امکان پذیر می باشد جهت جلوگیری از هزینه های اضافی می توانید جهت سهولت در کار به موسسه وکیل ثبت برند بسپارید.

نقل و انتقال برند

زمانی می توانید برند نقل و انتقال را انجام دهید که مجوز آن را از اداره ثبت مالکیت معنوی کسب نموده باشید

ثبت برند بهداشتی

محصولات بهداشتی مواردی را شامل می شوند که با قسمت های خارجی بدن ، یا مواردی که برای پاکننده ها و نظایر آن می باشد گفته می شود. در این مقاله از مراحل ثبت برند بهداشتی و مدارک آن اطلاعات لازم را کسب نمایید .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟