لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین ثبت برند حقیقی ثبت برند حقوقی مراحل ثبت برند مدارک ثبت برند هزینه ثبت برند مدت زمان ثبت برند برند های تخصصی
ثبت برند رستوران ثبت برند مواد غذایی ثبت برند پوشاک ثبت برند آرایشی
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مراحل ثبت علامت تجاری مدارک ثبت علامت تجاری هزینه ثبت علامت تجاری شرایط ثبت علامت تجاری زمان ثبت علامت تجاری
سایر خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت لوگو ثبت نشان تجاری ثبت علائم تجاری نقل و انتقال برند
تماس با ما

فواید ثبت برند


علامت تجاری شرکت ترکیبی از نشانه، اسم، طرح یا اصطلاح می باشد و به منظور نمایش کالا یا خدمات یک شرکت و متفاوت نمودن آن از محصولات و خدمات رقبا استفاده می شود. در حقیقت علامت تجاری ابزاری جهت شناساندن کیفیت جنس محصول در بازار رقابت می باشد علامت تجاری برای مصرف کننده اصالت و مرغوبیت محصول را به ارمغان می آورد.

با به ثبت رساندن علامت تجاری شرکت این امکان فراهم می شود تا بتوان کمیت، جنس و کیفیت کالا را به مصرف کننده نشان داد و به او این ضمانت را داد که کالاهایی را که خریداری نموده است همان کالای قبلی و مورد رضایت و پسند او می باشد.

هر محصولی به منظور دریافت نمودن امتیاز برای کیفیت خود فقط به وسیله نام و علامتی و برندی که بر روی آن ثبت شده است قادر می باشد تشخیص داده شود.

در اصطلاح به این علامت تجاری برند گفته می شود. به ثبت رساندن علامت تجاری سبب به دست آوردن اعتبار مادی و معنوی برای شرکت یا موسسه می گردد. به همین دلیل به ثبت رساندن علامت تجاری شرکت در دنیای امروز اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است  و بازرگانان و مدیران شرکت به منظور نگهداری و محافظت از برند خود حساسیت زیادی را از خود نشان می دهند.

مزایای ثبت برند

مزایای ثبت برند تجاری دارای مزیت هایی به شرح ذیل می باشد:

  1. ثبت برند،در مقابل سوء استفاده کنندگان و متقلبان از محصولات و خدمات شما محافظت و از آن ها به صورت قانونی حمایت می نماید.
  2. ثبت برند،جهت خدمات، محصولات و شرکت شما  معروفیت و مشهوریت را به ارمغان می آورد.
  3. ثبت برند،شرکت ها را به سرمایه گذاری بیشتر در رابطه با کیفیت و بهتر شدن کالاها و خدمات تشویق می کند.
  4. با به ثبت رساندن برند این امکان فراهم می شود تا مشتریان بتوانند محصولات را از یکدیگر تشخیص و تمییز دهند و برند این امر را ضمانت می کند.
  5. ثبت برند،سبب این می شود تا محصولات و خدمات شرکتی از محصولات و خدمات شرکت دیگر متفاوت شود.
  6. با ثبت برند،حق استعمال انحصاری از علامت تجاری به وجود می آید.
  7. علامت تجاری که به  ثبت رسیده است قابلیت نقل و انتقال را دارد.
  8. با ثبت برند،امکان دریافت وام مهیا می گردد.
  9. با ثبت برند،امکان اعطای نمایندگی برند فراهم می شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند

1.اظهارنامه از طریق اینترنت ارائه گردد.
2.مدارک مثبت هویت متقاضی ارائه گردد.
الف) اشخاص حقیقی:رونوشت شناسنامه و رونوشت کارت ملی ارائه گردد.
ب) اشخاص حقوقی:آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت، رونوشت شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء ارائه گردد.
3.مدارک نماینده قانونی:در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی(وکیل،دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ....) صورت می گیرد مدارک آن هم باید ارائه گردد.
10.4 نمونه گرافیکی یا رونوشت یا فتوکپی از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ده در ده سانتی متر ارائه گردد.
5.در صورتی که علامت سه بعدی می باشد ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند الزامی است.
6.مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط ارائه گردد.

مراحل ثبت برند

در جهت کسب اطلاعات درباره مراحل ثبت برند می توانید با وکیل ثبت برند تماس بگیرید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

طبقه بندی علائم تجاری

علائم تجاری به گونه علائمی گفته می شود که تمایز را در بین کالا و خدمات نشان می دهند . در قانون تجارت اینگونه علائم دارای طبقاتی می باشند . طبقه بندی علائم تجاری از جهت موضوع و شکل می باشد که در این مقاله به شرح آنها پرداخته می شود

ضوابط ثبت برند

به هر نشان قابل مشاهده ای که قادر باشد کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از یکدیگر متفاوت کند علامت می گویند

ثبت لوگو و برند

در زبان فارسی اصطلاح برند به طور معمول به منظور اشاره به محصول و یا خدماتی استفاده می شود که دارای ارزش اعتباری و اجتماعی بسیار زیادی داشته باشد.

ثبت لوگوی تجاری

لوگوی تجاری نوعی تصویر می باشد که به منظور تبیین نمودن یک عبارت، موضوع، تلقین کردن یک موضوع و معرفی و شناساندن موسسه، محصول، سایت و.... از آن استفاده می شود.

هدف از ثبت نام تجاری یا برند

یک برند ضمانت همیشگی و دائمی یک فروشنده به منظور عرضه ی مجموعه ای از خصوصیات و ویژگی ها و خدماتی خاص به مصرف کنندگان می باشد.

فواید ثبت برند

هر محصولی به منظور دریافت نمودن امتیاز برای کیفیت خود فقط به وسیله نام و علامتی و برندی که بر روی آن ثبت شده است قادر می باشد تشخیص داده شود.

حقوق مالکیت معنوی

در حقوق مالکیت معنوی شامل موضوعاتی می باشد که سرچشمه آنها فکر و اندیشه انسان است و در ارتباط با آفرینش های ذهنی او می باشد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟