لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین ثبت برند حقیقی ثبت برند حقوقی مراحل ثبت برند مدارک ثبت برند هزینه ثبت برند مدت زمان ثبت برند برند های تخصصی
ثبت برند رستوران ثبت برند مواد غذایی ثبت برند پوشاک ثبت برند آرایشی
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مراحل ثبت علامت تجاری مدارک ثبت علامت تجاری هزینه ثبت علامت تجاری شرایط ثبت علامت تجاری زمان ثبت علامت تجاری
سایر خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت لوگو ثبت نشان تجاری ثبت علائم تجاری نقل و انتقال برند
تماس با ما

ثبت برند و مزایای آن


اشخاص حقیقی و حقوقی که اقدام به ثبت برند خود می نمایند می توانند از مزایای ثبت برند استفاده نمایند .در واقع استفاده از برند برای تولیدکنندگان به صورتی است که بتوانند وارد رقابت شده و بتوان خود را معرفی نمایند .قابلیت ثبت برند به صورت زبان های دیگر غیر فارسی،انگلیسی امکان پذیر است . همانطور که درابتدا ذکر شد برند را می توان هم اشخاص حقیقی و هم حقوقی شرکت نیز ثبت نمود.

ثبت برند و مزایای آن

به هر علامتی اعم از اسم،رنگ،حرف،شکل،عدد،تصویر،نقش و.....که سبب متمایز شدن کالاها و خدمات شخص یا تولیدکننده ای با تولیدکننده دیگر می شود برند گفته می شود.

زمانی که برندی را انتخاب می نمایید باید از جهاتی مورد بررسی قرار گیرد که چقدر می تواند بازار را به دست گیرد و مخاطب بیشتری را به خود جذب کند .در واقع انتخاب نام برند در شهرت و اعتبار کسبی و جذب مخاطب بسیار تأثیرگذار است . نام تجاری بعد از مدت زمانی می تواند برای کسب و کار شهرت و اعتبار را بدست آورد و باعث فروش بیشتر شود. برند نیز می تواند در سطح بین المللی نیز شناخته شود.

پایه های برند سازی

رعایت کردن نکاتی در برندسازی این امکان را فراهم می کند که برند قدرتمند شود در این ذیل به این موارد اشاره می شود :

 1. در ابتدا باید سطح کیفیت تولیدات خود را ارتقا دهید.
 2. تبلیغات بسیار در امر برندسازی موثر می باشد بدین صورت که در جهت شناساندن برند خود به مخاطبان بهترین راه تبلیغات می باشد.
 3. ابتدا باید بازار کار خود را شناسایی کنید تا بتوانید بر اساس نقشه ها و راهکارهای درست تبلیغاتی به فروش و افزایش درآمد بپردازید.
 4. با در نظرگرفتن نیازهای مصرف کنندگان راحت تر می توانید نسبت به نوع تبلیغات اقدام نمایید . در این بین می توانید مشتریان وفاداری برای محصولات و یا خدمات خود پیدا نمایید .زمانی که یک مشتری اقدام به یک محصول می نماید در ابتدا نگاه می کند که نام این محصول به گوشش خودره است آیا برای ان آشنامی باشد و یا خیر و سپس خرید خود را انجام می دهد.
 5. ابتدا باید برندی را انتخاب نمایید که در بازار حرفی برای گفتن داشته باشد در واقع بتواند رقابتی را در بین محصولات و یا خدمات مشابه داشته باشد. 
 6. در واقع برند باید یک پیامی را به مخاطب خود مصرف کننده برساند.در نتیجه نامی را باید انتخاب نمایید که متناسب و متعادل آن محصول باشد.
 7. تعیین نامی که بتواند فروش بیشتر را در پی داشته باشد.
 8. برند از نظر قانونی قابل شناسایی می باشد که باید برند انتخابی را بررسی نمایید.
 9. از مراحل دیگر انتخاب برند تلفظ نمودن راحت و آسان برند می باشد.
 10. انتخاب نام برند به صورتی باشد که در ذهن ها ماندگار و به راحتی سپرده شود.
 11. انتخاب برندی است که جلب توجه مشتری کند.
 12.  مزایای استفاده از محصول را در خود باید داشته باشد.
 13. در انتخاب برند فارسی باید این نکته توجه کرد که اسمی که فارسی  انتخاب می شود باید در لغتنامه دهخدا موجود باشد .
 14. از موارد مهمی که باید به آن توجه نمود عدم تکراری بودن نام انتخابی آن می باشد.

مدارک مورد نیازجهت ثبت برند 

شخص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه.
 2. رونوشت کارت ملی.
 3. رونوشت کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت.

شخص حقوقی

 1. رونوشت شناسنامه.
 2. رونوشت کارت ملی.
 3. رونوشت روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت.
 4. رونوشت مجوز فعالیت.
 5. کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.

در صورتی که شخصی دیگری ار برند شما برای تولیدات خودش استفاده نماید شما می تواند در زمنی که برند خود را ثبت نمودید از آن توسط قانون شکایت نمایید . بدبین صورت می توانید از اسم برند خود محافظت کرده و از عواقبی که ممکن است نام برند شما را از شهرت بیاندازد محافظت نمایید.

مزایای ثبت برند

 1. ثبت برند سبب حمایت قانونی و حفاظت در مقابل سوء استفاده کنندگان و متقلبان می شود.
 2. ثبت برند برای خدمات، محصولات و شرکت شما شهرت را به ارمغان می آورد.
 3. ثبت برند سبب تشویق شرکت ها به سرمایه گذاری بیشتر در کیفیت و بهبود کالا می شود.
 4. تضمین تشخیص محصولات از یکدیگر توسط مشتریان با ثبت برند محقق می شود.
 5. ثبت برند سبب تمایز محصولات شرکت ها از یکدیگر می شود.
 6. حق استعمال انحصاری از برند با ثبت آن محقق می شود.
 7. نقل و انتقال علامت تجاری ثبت شده تنها با ثبت آن ممکن می شود.
 8. ثبت برند شرایط امکان دریافت وام را فراهم می کند.
 9. امکان اعطای نمایندگی برند با ثبت آن امکان پذیر می باشد.
 10. ثبت برند ابزاری برای بازاریابی شرکت و ایجاد وجهه عمومی می باشد.
 11. با ثبت برند ارزش افزوده سهام و افزایش درآمد شرکت برای سهامداران ایجاد می شود.
 12. اجازه استفاده از برند توسط اشخاص ثالث با ثبت برند ممکن و امکان پذیر می گردد.

نام تجاری،درحقیقت یک ایده می باشد. بنابراین قبل از دزدیده شدن ایده تان، باید آن را ثبت کنید تا شما به عنوان مالک ایده باشید. بنابراین باید برند را ثبت کرد. البته حق مالکیت تا ده سال می باشد ولی قابل تمدید می باشد. لازم به ذکر است که ثبت علائم صوتی از قبیل آهنگ، ملودی در قانون ایران مورد حمایت نمی باشد و بنابراین قابل ثبت نیست. با توجه به مطالب گفته شده ثبت علامت تجاری باعث افزایش اعتبار و ارزش برند می گردد.

بنابراین لازم است که بعد از ثبت برند علامت تجاری یا همان لوگو را نیز ثبت کرد،زیرا در این حالت علاوه بر نام لوگو هم ثبت می شود و امکان کلاه برداری بسیار کم می شود. پس با ثبت لوگو علاوه بر ثبت برند، می توان در مورد شهرت و اعتبار کست شده از برندتان اطمینان حاصل نمود و دیگران را مجبور به رعایت حقوق شما نمود و در صورتی که بدون اجازه شما از نام برند شما یا لوگوی شما استفاده شود، باید پرداخت هزینه نمایند.

قابل ذکر است که ثبت برند و لوگو توسط اداره علامت تجاری که زیر مجموعه اداره کل مالکیت صنعتی می باشد انجام می گردد و زمانی بین ۳ الی ۶ ماه در صورتی که مدارک کامل باشد و برند قبلا ثبت نشده باشد و قابل ثبت باشد طول می کشد.

مراحل ثبت برند

برای ثبت برند نخست باید به سایت اداره مالکیت معنوی به آدرس http:/iripo.ssaa.ir مراجعه کنید و فرم مربوط به تقاضانامه را تکمیل کنید. در این فرم، اطلاعات و مدارک شخص حقیقی یا حقوقی دارنده برند لازم است. خصوصیات کالا و خدمات در ۴۵ طبقه موجود گزینش شده و سپس مدارک شخص دریافت کننده ارسال می شود.در وارد کردن کلیه اطلاعات فرم دقت کنید.زمانی که مراحل تکمیل فرم را انجام دادید،یک کد پنج رقمی دراختیار شما قرار داده می شود تا بتوانید به کمک آن از نحوه عملکرد پرونده ثبت برند خود مطلع شوید.پس از آن کارشناس مربوطه اطلاعات و مدارک وارد شده در سایت را بررسی می کند.چنانچه اظهارنامه تایید گردد و وضعیت آگهی نوبت اول ارسال شود،باید جهت تهیه مدارک و ارائه آن به اداره مالکیت معنوی اقدام نمود.پس از آن هزینه روزنامه رسمی و حق الثبت را پرداخت کنید تا برند شما در اطلاع همگان قرارگیرد.در نهایت علامت پیشنهادی شما در روزنامه رسمی کشور انتشار می یابد.در آگهی روزنامه باید نام و نشانی مالک برند، ویژگی های آن و ویژگی های مربوط به کالا های دارای برند موردنظر قید شود. چنانچه تا یک ماه پس از انتشار روزنامه،اعتراض یا شکایتی حاصل نشد،علامت مورد نظر با موفقیت به ثبت خواهد رسید.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با وکیل ثبت برند در ارتباط باشید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما در این مجموعه بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اصول برندینگ

به پروسه مدیریت نمودن کسب و کار نزد مشتریان برندینگ می گویند. برندینگ یعنی مشتریان شما تنها آن جنبه هایی را از کسب و کار بشناسند که شما به ان علاقه مند می باشید.

ثبت برند مواد غذایی

در دنیای امروزه برند نقشی بسیار اساسی داشته است . بدین صورت که مردم بیشتر طرفداری محصولاتی هستند که یک نام یا برند داشته باشد

مدارک ثبت علامت تجاری

علامت تجاری یک علامت انحصاری مربوط به یک محصول می باشد

ثبت آرم تجاری

شخص متقاضی برای ثبت آرم تجاری یا علائم تجاری باید در هر زمینه ای که مجوز فعالیت دارد آرم تجاری را در همان زمینه ثبت کند.

ثبت برند خارجی در ایران

تعداد بسیار زیادی از اشخاص قصد دارند برند خارجی را در کشور ایران به ثبت برسانند. این اشخاص و شرکت های تجاری تمایل دارند از اسم برند های خارجی به منظور توسعه و فروش خود استعمال نمایند

استعلام برند

به دلیل وجود تنوعات بسیار زیاد و گنجایش حجم برند ها در بازار داخلی ایران و هم چنین خارج از کشور ایران از مبادرات لازم قبل از ثبت علامت ها و برندهای تجاری استعلام برند می باشد.

اظهارنامه ثبت برند

ثبت برند نیازمند ارائه اظهارنامه به مرجع ثبت می باشد.به سبب ماده 106 اظهارنامه ثبت برند می بایست در دو رونوشت و در فرم مخصوص و به زبان فارسی تنظیم گردیده باشد

مراحل ثبت لوگو

در واقع انتخاب لوگو برای هر کسب و کاری باید با هدف انتخاب شود در غیر اینصورت موفقیت را در پی ندارد و در این مقاله به مطالب مفیدی در مورد مراحل ثبت لوگو می پردازیم

زمان ثبت علامت تجاری

از جمله کارهایی که می توان توسط آن از امتیازات انحصاری تولید و عرضه خدمات و محصولات برای شرکت های تولید کننده و یا ارائه دهنده حفظ شود ، ثبت علامت تجاری می باشد

ثبت برند کاشی

در صورتی که شغل شما تولید کننده و عرضه کننده کاشی و سرامیک هستید برای آن که محصولات خود را به فروش برسانید بایستی تبلیغاتی داشته باشید بهرت است برای فعالیت کاشی نام و نشانی به عنوان برند کاشی داشته باشید .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟