لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین ثبت برند حقیقی ثبت برند حقوقی مراحل ثبت برند مدارک ثبت برند هزینه ثبت برند مدت زمان ثبت برند برند های تخصصی
ثبت برند رستوران ثبت برند مواد غذایی ثبت برند پوشاک ثبت برند آرایشی
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مراحل ثبت علامت تجاری مدارک ثبت علامت تجاری هزینه ثبت علامت تجاری شرایط ثبت علامت تجاری زمان ثبت علامت تجاری
سایر خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت لوگو ثبت نشان تجاری ثبت علائم تجاری نقل و انتقال برند
تماس با ما

اظهارنامه ثبت برند


در ماده یک قانون ثبت علامت ها و اختراعات مصوب اول تیر ماه  1318 از برند این چنین تعریف صورت گرفته است برند عبارت است از هر نوع علامتی از قبیل نقش،تصویر،رقم،حرف،عبارت،مهر و..........که به منظور امتیاز و تشخیص لوازم صنعتی و تجاری مشخص و انتخاب می گردد. برند معرفی کننده و مشخص کننده محصولات و یا خدماتی می باشد که تحت آن علامت عرضه می گردد. در صورتی که برند مطابق ماده 2 قانون ثبت علامت ها و اختراعات ثبت شده باشد انحصاری می باشد یعنی به شخصی که آن را به ثبت رسانیده است تعلق دارد و بازرگانان و اشخاص دیگر مجوز استعمال از آن را نخواهند داشت.

اظهارنامه ثبت برند 

ثبت برند نیازمند ارائه اظهارنامه به مرجع ثبت می باشد.به سبب ماده 106 اظهارنامه ثبت برند می بایست در دو رونوشت و در فرم مخصوص و به زبان فارسی تنظیم گردیده باشد و بعد از قید تاریخ،به وسیله درخواست کننده یا نماینده قانونی او امضا گردد.

تبصره- چنانچه اسناد پیوست اظهارنامه و دیگر اسناد مربوط به زبان دیگری به غیر از فارسی باشد ارائه اصل مدارک مورد نیاز همراه با ترجمه کامل آن الزامی می باشد. در صورت لزوم مرجع ثبت قادر می باشد در روند بررسی و ارزیابی اظهارنامه ترجمه رسمی مدارک ذکر شده را دریافت نماید. در خواست کننده می بایست اظهارنامه ثبت برند را یا پست سفارشی و در قالب ماده 167 این نظام نامه به مرجع ثبت ارائه نماید.

در ماده ی 167 آمده است :

مرجع ثبت وظیفه دارد با مهیا نمودن امکانات فنی نسبت به الکترونیکی نمودن مرحله ها اعم از ثبت داخلی یا بین المللی اختراعات طرح های صنعتی و علامت ها مانند ارائه، بررسی، اصلاح و ثبت اظهارنامه، انتشار آگهی و ثبت این مالکیت ها و تمدید اعتبار آن یا اجرا نمود هر نوع تغییرات و انتقالات و هم چنین پرداخت های تعیین شده،مبادرات مقتضی را عملی نماید.

در جهت مطالعه د رمورد مراحل ثبت برند می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

در یک اظهارنامه ی ثبت برند می بایست نکات ذیل درج گردد :

 1. اسم، شماره ملی، نشانی، کد پستی و تابعیت متقاضی و در صورتی که متقاضی شخص حقوقی است، ذکر نام، نوع فعالیت، اقامتگاه، محل و شماره ثبت، تابعیت، مرکز اصلی و در صورت لزوم هر شناسه دیگر آن از الزامات و ضروریات است.
 2. در صورت وجود اسم، شماره ملی، نشانی و کدپستی نماینده قانونی متقاضی درج گردد.
 3. چنانچه درخواست کننده در ایران اقامت نداشته باشد  اسم،نشانی و کدپستی شخص یا اشخاصی که صلاحیت دریافت ابلاغ ها در ایران را دارند بایستی درج گردد.
 4. نمونه ای از برند در کادر مربوط چسانده شود.
 5. در صورتی که علامت مورد درخواست ثبت مشتمل بر حروف خاص باشد شرح و تعیین اجزاء علامت و تعیین حروف مشخص الزامی می باشد.
 6. کالاها و خدماتی که علامت به منظور تشخیص آن ها به کار می رود، با مشخص نمودن طبقه یا طبقه های درخواست شده مطابق طبقه بندی بین المللی درج گردد.
 7. درصورت درخواست حق تقدم ذکر گردد.
 8. رشته فعالیت مالک علامت ذکر گردد.
 9. در صورتی که ثبت علامت جمعی مورد درخواست باشد بایستی علامت جمعی ذکر گردد .
 10. چنانچه علامت مشتمل بر کلمه یا کلماتی غیر از فارسی باشد، درج آوانویسی و ترجمه آن الزامی می باشد.
 11. در صورتی که رنگ به عنوان صفت مشخصه و یا ویژگی خاص علامت باشد رنگ می بایست ذکر گردد.
 12. در صورتی که علامت سه بعدی می باشد بایستی سه بعدی بودن علامت ذکر گردد.
 13. پیوست ها مشخص و تعیین گردد.

مرجع ثبت مطابق ماده 117 بعد از دریافت اظهارنامه و پیوست های مربوط و احراز شرایط مشخص شده ،آن را در دفتر ثبت وارد می نماید و بر روی هر کدام یک از رونوشت های اظهارنامه، تاریخ اظهارنامه و شماره ثبت آن را ذکر می نماید و رونوشت دوم آن را که همان مشخصات رونوشت اصلی می باشد را بعد از امضا نمودن و ذکر مهر و درج تاریخ (روز، ماه، سال) به عنوان رسید به درخواست کننده تسلیم خواهد نمود.

تبصره- در رابطه با اظهارنامه هایی که با پست سفارشی ارسال می گردند در صورت ثبت اظهارنامه ها رونوشت دوم آن ها به همراه پیوست ها به وسیله و به هزینه مرجع ثبت با پست سفارشی به عنوان رسید به درخواست کننده تسلیم خواهد گردید. در صورت عدم ثبت هم مراحل به همین روال به ابلاغ درخواست کنندگان خواهد رسید. جواب اظهارنامه هایی که در قالب ماده 167 وصول گردیده است به شیوه الکرونیکی خواهد بود.

در صورت نیاز به هر گونه مشاوره برای ثبت و یا نقل و انتقال برند، با همکاران ما در ثبت شرکت وکیل ثبت برند تماس حاصل فرمایید.

با ارائه خدماتی نوین در خدمت شما خواهیم بود.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت برند خشکبار

مدارک، مراحل، مزایا و شرایط ثبت برند خشکبار

هزنیه ثبت برند در ایران

برند یا علامت تجاری در واقع نشانه منحصر به فردی برای محصولات و یا خدمات یک شرکت می باشد که توسط آن می توان آن محصولات را از محصولات مشابه دیگر شرکت ها تشخیص داد .جهت ثبت برند باید هزینه های ثبت برند را در ایران پرداخت نمایید

ثبت برند در ایران

ثبت برتد در ایران در اداره مالکیت صنعتی با داشتن شرایط قانون تجارت و هم چنین شرایط ثبت امکان پذیر می شود در این مقاله به توضیحان ای موارد پرداخته می شود

اظهارنامه ثبت برند

ثبت برند نیازمند ارائه اظهارنامه به مرجع ثبت می باشد.به سبب ماده 106 اظهارنامه ثبت برند می بایست در دو رونوشت و در فرم مخصوص و به زبان فارسی تنظیم گردیده باشد

پیشنهاد اسم برند

برای هر شرکتی انتخاب نمودن اسم برند مناسب یکی از مهم ترین کارهایی است که بایستی پیش از تأسیس وشروع به کار آن شرکت به آن توجه شود در این مقاله به توضیحات بیشتر از پیشنهاد اسم برند پرداخته می شود

ثبت برند مادرید

در جهت آسان بودن ثبت بین المللی برند و بدست آوردن حقوقی که ناشی از ثبت آن است ، اکثر کشورهای عضو کنوانسیون پاریس ، در جهت حمایت از مالکیت معنوی در راستای کنوانسیون مزبور اتحادیه بین المللی تشکیل داده اند و در آن سيستم مادريد را به عنوان دستورالعمل ثبت بين المللي برند تصويب نمودند.

به چه دلیل می بایست برند ثبت کنیم

داشتن یک برند مناسب بهترین فرصت برای تاثیر گذاری مثبت و منفک کردن کالا و خدمات و همچنین تأثیر پایدار در ذهن مردم می باشد در این مقاله مطالعه نمایید که به چه دلیل می بایست برند ثبت کنیم؟

علامت تجاری چیست ؟

علامت تجاری یکی از مصداق های مهم مالکیت صنعتی می باشد که همواره و از روزهای بسیار گذشته تا به الان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده است.

ثبت علامت تجاری حقوقی

پس از ثبت قانونی ، علامت تجاری مورد پشتیبانی قانون قرار خواهد گرفت و در قبال افراد سودجو و متقلب و مقلد چنانچه قصد سوء استفاده از علامت تجاری را داشته باشند مسئولیت با قانون خواهد بود.

ویژگی های یک برند خوب چیست ؟

برندی که به ثبت رسیده است محصولات و خدمات شما را از کالاها و خدمات شرکت های دیگر متفاوت می نماید و سبب جلوگیری از سو استفاده های احتمالی می گردد.در این مقاله از ویژگی های یک برند خوب می توانید اطلاعات مفیدی را مطالعه نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟