لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین ثبت برند حقیقی ثبت برند حقوقی مراحل ثبت برند مدارک ثبت برند هزینه ثبت برند مدت زمان ثبت برند برند های تخصصی
ثبت برند رستوران ثبت برند مواد غذایی ثبت برند پوشاک ثبت برند آرایشی
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مراحل ثبت علامت تجاری مدارک ثبت علامت تجاری هزینه ثبت علامت تجاری شرایط ثبت علامت تجاری زمان ثبت علامت تجاری
سایر خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت لوگو ثبت نشان تجاری ثبت علائم تجاری نقل و انتقال برند
تماس با ما

اظهارنامه ثبت برند


در ماده یک قانون ثبت علامت ها و اختراعات مصوب اول تیر ماه  1318 از برند این چنین تعریف صورت گرفته است برند عبارت است از هر نوع علامتی از قبیل نقش،تصویر،رقم،حرف،عبارت،مهر و..........که به منظور امتیاز و تشخیص لوازم صنعتی و تجاری مشخص و انتخاب می گردد. برند معرفی کننده و مشخص کننده محصولات و یا خدماتی می باشد که تحت آن علامت عرضه می گردد. در صورتی که برند مطابق ماده 2 قانون ثبت علامت ها و اختراعات ثبت شده باشد انحصاری می باشد یعنی به شخصی که آن را به ثبت رسانیده است تعلق دارد و بازرگانان و اشخاص دیگر مجوز استعمال از آن را نخواهند داشت.

اظهارنامه ثبت برند 

ثبت برند نیازمند ارائه اظهارنامه به مرجع ثبت می باشد.به سبب ماده 106 اظهارنامه ثبت برند می بایست در دو رونوشت و در فرم مخصوص و به زبان فارسی تنظیم گردیده باشد و بعد از قید تاریخ،به وسیله درخواست کننده یا نماینده قانونی او امضا گردد.

تبصره- چنانچه اسناد پیوست اظهارنامه و دیگر اسناد مربوط به زبان دیگری به غیر از فارسی باشد ارائه اصل مدارک مورد نیاز همراه با ترجمه کامل آن الزامی می باشد. در صورت لزوم مرجع ثبت قادر می باشد در روند بررسی و ارزیابی اظهارنامه ترجمه رسمی مدارک ذکر شده را دریافت نماید. در خواست کننده می بایست اظهارنامه ثبت برند را یا پست سفارشی و در قالب ماده 167 این نظام نامه به مرجع ثبت ارائه نماید.

در ماده ی 167 آمده است :

مرجع ثبت وظیفه دارد با مهیا نمودن امکانات فنی نسبت به الکترونیکی نمودن مرحله ها اعم از ثبت داخلی یا بین المللی اختراعات طرح های صنعتی و علامت ها مانند ارائه، بررسی، اصلاح و ثبت اظهارنامه، انتشار آگهی و ثبت این مالکیت ها و تمدید اعتبار آن یا اجرا نمود هر نوع تغییرات و انتقالات و هم چنین پرداخت های تعیین شده،مبادرات مقتضی را عملی نماید.

در جهت مطالعه د رمورد مراحل ثبت برند می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

در یک اظهارنامه ی ثبت برند می بایست نکات ذیل درج گردد :

 1. اسم، شماره ملی، نشانی، کد پستی و تابعیت متقاضی و در صورتی که متقاضی شخص حقوقی است، ذکر نام، نوع فعالیت، اقامتگاه، محل و شماره ثبت، تابعیت، مرکز اصلی و در صورت لزوم هر شناسه دیگر آن از الزامات و ضروریات است.
 2. در صورت وجود اسم، شماره ملی، نشانی و کدپستی نماینده قانونی متقاضی درج گردد.
 3. چنانچه درخواست کننده در ایران اقامت نداشته باشد  اسم،نشانی و کدپستی شخص یا اشخاصی که صلاحیت دریافت ابلاغ ها در ایران را دارند بایستی درج گردد.
 4. نمونه ای از برند در کادر مربوط چسانده شود.
 5. در صورتی که علامت مورد درخواست ثبت مشتمل بر حروف خاص باشد شرح و تعیین اجزاء علامت و تعیین حروف مشخص الزامی می باشد.
 6. کالاها و خدماتی که علامت به منظور تشخیص آن ها به کار می رود، با مشخص نمودن طبقه یا طبقه های درخواست شده مطابق طبقه بندی بین المللی درج گردد.
 7. درصورت درخواست حق تقدم ذکر گردد.
 8. رشته فعالیت مالک علامت ذکر گردد.
 9. در صورتی که ثبت علامت جمعی مورد درخواست باشد بایستی علامت جمعی ذکر گردد .
 10. چنانچه علامت مشتمل بر کلمه یا کلماتی غیر از فارسی باشد، درج آوانویسی و ترجمه آن الزامی می باشد.
 11. در صورتی که رنگ به عنوان صفت مشخصه و یا ویژگی خاص علامت باشد رنگ می بایست ذکر گردد.
 12. در صورتی که علامت سه بعدی می باشد بایستی سه بعدی بودن علامت ذکر گردد.
 13. پیوست ها مشخص و تعیین گردد.

مرجع ثبت مطابق ماده 117 بعد از دریافت اظهارنامه و پیوست های مربوط و احراز شرایط مشخص شده ،آن را در دفتر ثبت وارد می نماید و بر روی هر کدام یک از رونوشت های اظهارنامه، تاریخ اظهارنامه و شماره ثبت آن را ذکر می نماید و رونوشت دوم آن را که همان مشخصات رونوشت اصلی می باشد را بعد از امضا نمودن و ذکر مهر و درج تاریخ (روز، ماه، سال) به عنوان رسید به درخواست کننده تسلیم خواهد نمود.

تبصره- در رابطه با اظهارنامه هایی که با پست سفارشی ارسال می گردند در صورت ثبت اظهارنامه ها رونوشت دوم آن ها به همراه پیوست ها به وسیله و به هزینه مرجع ثبت با پست سفارشی به عنوان رسید به درخواست کننده تسلیم خواهد گردید. در صورت عدم ثبت هم مراحل به همین روال به ابلاغ درخواست کنندگان خواهد رسید. جواب اظهارنامه هایی که در قالب ماده 167 وصول گردیده است به شیوه الکرونیکی خواهد بود.

در صورت نیاز به هر گونه مشاوره برای ثبت و یا نقل و انتقال برند، با همکاران ما در ثبت شرکت وکیل ثبت برند تماس حاصل فرمایید.

با ارائه خدماتی نوین در خدمت شما خواهیم بود.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

لوگو چیست و چه تفاوتی با برند دارد ؟

واژه برند برای کالاها و محصولاتی می باشد که می توانند در بازار جایگاه خود را داشته باشند و در واقع باعث می شود شهرت کسبی نیز بدست آورند .لوگو تنها نشانه سازمانی می باشد اما برند همان نامی است که در ذهن مشتریان ماندگار می باشد در این مقاله به تفاوت آنها پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

استعلام برند

به دلیل وجود تنوعات بسیار زیاد و گنجایش حجم برند ها در بازار داخلی ایران و هم چنین خارج از کشور ایران از مبادرات لازم قبل از ثبت علامت ها و برندهای تجاری استعلام برند می باشد.

ویژگی های یک برند خوب چیست ؟

برندی که به ثبت رسیده است محصولات و خدمات شما را از کالاها و خدمات شرکت های دیگر متفاوت می نماید و سبب جلوگیری از سو استفاده های احتمالی می گردد.در این مقاله از ویژگی های یک برند خوب می توانید اطلاعات مفیدی را مطالعه نمایید

مزایای ثبت برند چیست

ثبت برند باعث می‌شود تا بین محصولات شما و رقبایتان تمایز ایجاد شده و مشتریان به راحتی بتوانند کالای شما را از سایر محصولات تشخیص دهند. با ثبت برند یا علامت تجاری خود از طریق قانونی، می‌توانید مانع استفاده‌ی دیگران از آن برند شوید.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت علامت تجاری

در این مقاله مطالبی در مورد مدارک مورد نیاز جهت ثبت علامت تجاری پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

ثبت برند کاشی

در صورتی که شغل شما تولید کننده و عرضه کننده کاشی و سرامیک هستید برای آن که محصولات خود را به فروش برسانید بایستی تبلیغاتی داشته باشید بهرت است برای فعالیت کاشی نام و نشانی به عنوان برند کاشی داشته باشید .

ثبت برند مادرید

در جهت آسان بودن ثبت بین المللی برند و بدست آوردن حقوقی که ناشی از ثبت آن است ، اکثر کشورهای عضو کنوانسیون پاریس ، در جهت حمایت از مالکیت معنوی در راستای کنوانسیون مزبور اتحادیه بین المللی تشکیل داده اند و در آن سيستم مادريد را به عنوان دستورالعمل ثبت بين المللي برند تصويب نمودند.

برند و علامت تجاری چگونه ثبت می شود ؟

منظور درخواست ثبت برند یا ثبت علامت تجاری بایستی اظهارنامه‌ای در اداره ثبت مالکیت صنعتی تنظیم گردد در این مقاله مطالبی می توانید در مورد ثبت برند و ثبت علامت تجاری مطالعه نمایید.

ثبت آرم تجاری

شخص متقاضی برای ثبت آرم تجاری یا علائم تجاری باید در هر زمینه ای که مجوز فعالیت دارد آرم تجاری را در همان زمینه ثبت کند.

ثبت لوگو شرکت

در دنیای تجارت طراحی لوگو شرکت یکی از مبادرات با اهمیت و بسیار مهم و عنصر اصلی گرافیکی و تبلیغاتی می باشد. در این مقاله می توانید مطالب در مورد ثبت لوگو شرکت مطالعه نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟