لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین ثبت برند حقیقی ثبت برند حقوقی مراحل ثبت برند مدارک ثبت برند هزینه ثبت برند مدت زمان ثبت برند برند های تخصصی
ثبت برند رستوران ثبت برند مواد غذایی ثبت برند پوشاک ثبت برند آرایشی
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مراحل ثبت علامت تجاری مدارک ثبت علامت تجاری هزینه ثبت علامت تجاری شرایط ثبت علامت تجاری زمان ثبت علامت تجاری
سایر خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت لوگو ثبت نشان تجاری ثبت علائم تجاری نقل و انتقال برند
تماس با ما

شرایط ثبت برند


در بازارهای کلان اقتصاد در تمامی نقاط جهان واژه یی که بیشتر به گوش میخورد ، برند می باشد. امروزه تمامی فعالان تجاری و اقتصادی از اهمیت برند و تاثیری که در ترقی و پیشرفت شرکت و بهبود کیفیت محصولات دارد مطلع می باشند. همچنین برند موجب معروف شدن و تفکیک محصولات یک شرکت تولیدی و یا خدمات از دیگر محصولات و یا خدمات دیگر می باشد و نمادی می باشد برای شناساندن محصول در نتیجه فروش بیشتر و در دستور کار تبلیغات شرکتها  کارایی دارد.

برند را می بایست بعد از طراحی و و ورود به بازار جهت معرفی ثبت نمایید . اداره ثبت مالکیت معنوی که در تهران واقع می باشد وظیفه ثبت برند را بر عهده دارد که مطابق با قوانین تجاری ایران انجام خواهد شد .

 چنانچه برند در نظر گرفته شده واجد شرایط مصوب در قانون را داشته باشد ، افراد حقیقی یا شرکت های حقوقی هر دو قادر هستند یک برند برای خود در نظر بگیرند و برند را ثبت کنند. برند می بایست با ابتکار فرد طراحی شود  از جایی کپی نشده باشد و معرف و مشخص کننده ی خدمات و یا محصولات باشد.

افراد حقیقی و حقوقی برای جلب پشتیبانی موسسات دولتی از برند خود باید آنها را ثبت کرده و با این کار به این اطمینان دست می یابند که افراد دیگر نمیتوانند از برندشان سوء استفاده کنند و در عافیت به امور تجاری و اقتصادی بپردازند. در صورت نقص قانون و مالکیت برند فرد خاطی باید خسارت وارده را جبران نماید.

مزایای ثبت برند

شما می توانید با توجه به نگرش مشتریان برند خود را به ثبت برسانید و به آنها ثابت کنید عقیده ی آنها را شنیده اید و مورد توجه و استفاده قرار داده اید .

 • انتقال پیام با ثبت برند بطور واضح و سریع صورت می گیرد.
 •  ثبت برند به محصولات و خدمات شما اعتبار می بخشد.
 •  ثبت برند می تواند میان محصولات و خدمات شما و رقیبان تمایز ایجاد نماید.
 • مشتریان و مصرف کنندگان می توانند مطلب و پیام شما را توسط  ثبت برند دریافت کنند و در ذهن خود بسپارند.
 • با داشتن یک برند می توانید امور بازاریابی خود را با ثبات و راسخ به انجام برسانید و در انجام آن پافشاری نمائید.

انواع برند

برای انتخاب برند گزینه هایی وجود دارد که موارد ذیل را در بر می گیرد:

 • نوشته فارسی
 • نوشته لاتین
 • لوگو یا شکل و شمایل
 • نوشته همراه با لوگو
 • لوگو تایپ
 • حروف اختصاری
 • اعداد همراه پیوست

شرایط ثبت برند

در بعضی از کشورها برای مواردی مانند رنگ، بو، صدا و غیره  برند تعریف می شود اما در برخی از کشورهای دیگر نیز مثل ایران برای مواردی که نمایان هستند و قابل دیدن می باشند برند در نظر گرفنه می شود.

برای ساخت برند نباید از برندهای دیگر کپی برداری یا پیروی کرد و به طور کامل دارای ماهیت مستقل باشند.چنانچه یک برند از دیگر برندها تقلید شده باشد یعنی یا کاملا شبیه به برند دیگر باشند یا در بعضی قسمتها با برند دیگر شباهت داشته باشند نمیتوانند به ثبت برسند و در صورت ثبت شدن نیز از موفقیت برخوردار نخواهند بود.

تلفیقی از خط ها و علامت ها برند را تشکیل می دهند . که می تواند اقسام رنگ ها و تصویر ها و نمودها و تصاویردوبعدی و سه بعدی و ... در مقام یک سمبل مخصوص تهیه شود و ثبت شود.

برای طراحی یک برند میتوان از تمامی نماد های طبیعت و اشکال و خط ها  و رنگ ها استفاده کرد. طراحی این خطوط و اشکال نباید به گونه ای باشد که  دیدگاه های عادی افراد در جامعه خدشه دار شود و از مفهوم عینی برند استنباط غلط به عمل آید. چنانچه در ساخت یک برند معنا و نظریاتی مطرح شود که با سنت و شرع جامعه در تضاد باشد و در صورت به کار بردن کلمات یا گزاره های بیگانه و خلاف نزاکت و کلماتی که باعث تحریک شوند برند ثبت نخواهد شد.

در طراحی برند بعضی از علامتهای مذهبی ، ملی، لشکری یا بین المللی را که نشانگر یک کشور می باشند که نمیتوان آنها را بکار گرفت چراکه این نهاد ها و موسسات بصورت انحصاری این علایم را در اختیار دارند. بعضی از نمادها نیز هستند مثل سازمان تاییدیه استاندارد های کشوری که نماد آنها بصورت مشترک  استفاده می شود و نمی توان از انها به عنوان یک برند استفاده و کسب منفعت کرد.

افراد حقیقی وحقوقی قادر می باشند هر برندی را که در نظر دارند در صورتی که قبلا به ثبت نرسیده باشد و کسی مدعی آن نباشد بدون هیچ گونه محدودیتی به ثبت برساند.یک برند را فقط یک نفر می تواند ثبت کند و فقط در حالی می توان برند یک فرد دیگر را برای خود ثبت کرد که زمان زیادی تاریخ اعتبار آن برند پایان یافته باشد و یا مالک آن برند برای تمدید و در اختیار داشتن برند خود دیگر تمایلی نداشته باشد و یا در قالب یک قرارداد یا معاهده که دارای اعتبار باشدحق استفاده از برند اخذ شده باشد و برند را از مالک آن با شرایط تعیین شده خرید کرده باشند

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند

اشخاص حقوقی

 • یک رونوشت فتوکپی از آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات مانند تغییر اسم ، نشانی و تغییر مدیر عامل و همچنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات
 • یک رونوشت از فتو کپی از مجوز های شرکت مثل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس
 • تبصره : در صورتیکه شرکت مجوزی به نام خود نداشته باشد ولی دارای هیئت مدیره و مدیر عامل به شکل شخصی باشد  جهت ثبت قابل پذیرش است.
 • فتوکپی کارت بازرگانی به اسم شرکت یا مدیر عامل شرکت
 • فتوکپی سجل و کارت ملی مدیر عامل شرکت
 •  یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10 ارائه شود
 • مهر شرکت

اشخاص حقیقی

 • فتوکپی سجل و کارت ملی متقاضی
 • فتوکپی جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت
 • فتوکپی کارت بازرگانی به اسم درخواست کننده
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضا در ابعاد 10*10

مراحل ثبت علامت تجاری

متقاضیان محترم ثبت برند برای آگاهی از مراحل ثبت علامت تجاری می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت برند شرکت

در شروع به توضیح مختصری از ثبت شرکت و ثبت برند می پردازیم و از مزیت های آن صحبت می شود . مراحل ثبت شرکت و ثبت برند در اداره ثبت مالکیت صنعتی انجام پذیر می باشد

تمدید برند

هنگامی که جهت تمدید برند چنانچه بنا باشد تغییراتی در ان ایجاد شود مراتب می بایست در روزنامه رسمی کشور چاپ شود تا به اطلاع عموم برسد.

هزینه ثبت برند

هر نشان قابل رؤیتی که محصولات و کالاهای موجودی و تولیدی مشاغل را از یکدیگر تفکیک و متباین می سازد .

هزینه ثبت علامت تجاری

علامت تجاری علامتی است که نشان دهنده محصول و یا کالای شرکت مورد نظر می باشد . که تمایز بین کلیه محصولات را از یکدیگر مشخص می سازد .

ثبت علائم تجاری

علائم تجاری از جمله مواردی است که همه احساسات ، مفاهیم و ویژگی هایی را که در یک نام باشد شامل می شود

هزینه ثبت برند بین المللی

تاریخچه موافقت نامه پاریس در خصوص حمایت از مالکیت صنعتی به منظور حمایت از علائم تجارتی در عرصه بین المللی اشخاصی اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی که دارای علائم تجاری می باشند

ثبت برند پوشاک

تاثیر بسزایی در فروش محصولات دارد زیرا با شهرتی که پیدا می کند خرید مطمئن و با کیفیتی را برای مشتریان به ارمغان می آورد.

شرایط ثبت برند

در بازارهای کلان اقتصاد در تمامی نقاط جهان واژه یی که بیشتر به گوش میخورد ، برند می باشد.

ثبت طرح صنعتی

مالکیت حقوق صنعتی از افکار و نظریات نوین و مبتکرانه پشتیبانی می کند و این مهلت و اطمینان خاطر را در اختیار افراد مبدأ و مبتکر قرار می دهد که اندیشه و ماحصل تفکر خود را به جامعه ارائه دهد

ثبت علامت تجاری حقیقی

همواره اشخاصی که به صورت نوع حقیقی به فعالیت می پردازند برای معروفیت و بستن قرار دادها و شناخته شدن نیازمند و نام و علامتی هستند که بتوانند توسط آن بهتر وارد بازار شوند

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟