لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین ثبت برند حقیقی ثبت برند حقوقی مراحل ثبت برند مدارک ثبت برند هزینه ثبت برند مدت زمان ثبت برند برند های تخصصی
ثبت برند رستوران ثبت برند مواد غذایی ثبت برند پوشاک ثبت برند آرایشی
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مراحل ثبت علامت تجاری مدارک ثبت علامت تجاری هزینه ثبت علامت تجاری شرایط ثبت علامت تجاری زمان ثبت علامت تجاری
سایر خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت لوگو ثبت نشان تجاری ثبت علائم تجاری نقل و انتقال برند
تماس با ما

زمان ثبت برند


در ذهن خود این سوال ایجاد شده که برند چیست ؟

برند از نشان و یا کلمه و یا حرف ویا ارقام و ... که یا با ترکیب مواردی فوق و در رنگها و شکل ها استفاده و انتخاب نمود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمنیه ثبت برند می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

زمانی که برند خود را ثبت می کنید می توانید از مزایای آن بهره مند شوید یعنی با در دست داشتن سند برند مبنی بر مالکیت آن را دارید و از مورادی متقلب کار می توانید از طریق قانون برخورد کنید . زیرا با ثبت برند آن را انحصاری برای خود می کنید . شایان ذکر است افرادی که برند خود را ثبت نمی کنند دیگر از این حیث حمایت قانونی برخودارد نیستند و نمی توانند جلوی متقلبکار را بگیرند .

در نتیجه کلیه تولیدکنندگان ، ارائه دهندگان ، تاجران ، ... جهت حفظ محصولات و یا کالاها و یا خدمات خود ملزم به ثبت برند می باشد .

مزایای ثبت برند

ثبت برند یا علامت تجاری جهت استفاده در بازار کسب و کار، جذب مشتریان و شناساندن شرکت موثر می باشد.
مزیتی که برای مشتریان دارد، این است که موجب می شود تا شرکت ها در تولید محصولات با کیفیت تلاش نمایند و در بازار رقابتی داخلی و خارجی موثر می باشد.

ثبت برند خود را به موسسه وکیل ثبت برند بسپارید .

با ثبت برند می توانید از مزایای بسیاری بهره مند شوید که می توانید از نظر اقتصادی ، هم در داخل کشور و هم در خارج آن در سطح بین المللی فعالیت نمایید.از جمله مزایای آن :

مشخص کردن وجه تمایز بین محصولات و یا کالاها و یا خدمات از یکدیگر

از اشخاصی که در صدد استفاده و کپی برداری از برند می باشد می تواند جلوگیری کرده و حفظ حمایت قانونی قرار گرفت .

ثبت برند، مانع بروز مشکلاتی که در تحریم ها برای شرکت ها بوجود می آید، خواهد شد.

مدت زمان ثبت برند 

مدت زمان ثبت برند متفاوت می شود به دلایلی زمان ثبت متغییر است . از جمله باید مدارک ارائه شده را توجه کرد . هم چنین تعداد پرونده های مورد بررسی کارشناسان در کارتابل توجه نمود . اما اصلی ترین موضوعی که باید در ثبت برند توجه کرد تا زمان را از دست ندهید عدم ایراد و صحیح بودن تسلیم اظهارنامه در اداره ثبت مالکیت صنعتی می باشد.

به طور کلی می توان گفت مدت زمانی که نیاز است ثبت برند صورت گیرد از 30 روزکاری الی 2 ماه می باشد .

از این مطلب به این صورت می توان استنباط کرد که با مشاهده کارشناسان هنگام وارسی پرونده ایرادات و نقص در پرونده ، زمان زیادی را از دست خواهید داد .

ثبت برند خود را در سامانه اداره مالکیت صنعتی به ثبت می رسانید مدت زمانی که پرونده در کارتابل کارشناسان قرار می گیرد 24 الی 48 ساعت کاری می باشد . سپس مراحل بعدی بررسی ها توسط کارشناسان صورت می گیرد :

 1. کارتابل کارشناس ثبت برند
 2. کارتابل کارشناس مسئول ثبت برند
 3. کارتابل رئیس اداره ثبت برند

مراحل تنظیم و ارسال الکترونیکی اظهارنامه در زمان پیگیری در سامانه اعلام می گردند به شرح زیر می باشند:(مدت زمان ثبت برند)

سپس می توانید مراحل و هم چنین پیگیری اظهارنامه را در سامانه دنبال کنید .

در مرحله اول کارشناسان پرونده را از لحاظ تکمیل بودن مدارک بررسی می نمایند .

این مدنت زمان بررسی ها در واقع به تعداد پرونده های موجود در کارتابل بستگی دارد .

می توانید در همان سامانه ثبت برند پرونده های موجود ی کارتابل را مشاهده نمایید .

زمانی که کلیه مستندات و مدارک و اسناد را از لحاظ تکمیل بودن آن بررسی قرار می هند سپس نتیجه را اعلام می کند . آیا نقصی در پرونده وجود دارد و یا خیر ؟

سپس بعد از اینکه نقصی وجود نداشت و یا رفع نقص توسط متقاضی صورت گرفت پرونده به مرحله بعد کارشناس مسئول ارجاع داده می شود. در این مرحله کارشناسان بررسی ها خود را مبنی بر اینکه این برند قابلیت ثبت را دارد و یا خیر بررسی می نمایند .

سپس می توان گفت زمانی آگهی نوبت اول صادر می شود کلیه موارد و مراحل و اسناد را بطور صحیح وبا دقت و بدون نقص و تأیید کارشناسان رسیده باشد صورت می گیرد . مهم ترین نکته ای کخ سبب می شود زمان زیادی از دست بدهید این است که قبل از اقدام به ثبت از سابقه ثبت برندهای قبلی اطلاع نداشته باشید و درخواست برندی را داشنه باشید که قبلا به ثبت رسیده باشد . در نتیجه استعلام از برند مورد نظر خود از مواردی است که باید قبل از ثبت به آن توجه زیادی نمود.

سپس بعد از اینکه آگهی نوبت اول به چاپ رسید و معترضی بر ثبت پرونده بعد از 30 روزکاری وجود نداشت پرونده به مرحله بعد کارتابل رئیس اداره ثبت برند ارسال می شود . که مرحله آخر بوده و با پرداخت هزینه های آخر متقاضی می تواند آگهی نوبت دوم را چاپ نماید و گواهینامه ثبت برند خود را دریافت نماید.

مدت زمان اعتبار قانونی علائم تجاری ثبت شده

مدت اعتبار ثبت علامت ده سال از تاريخ تسليم اظهارنامه ثبت آن مي‌باشد. اين مدت با درخواست مالك آن براي دوره‌هاي متوالي ده ساله با پرداخت هزينه مقرر، قابل تمديد است‌. يك مهلت ارفاقي شش ماهه كه از پايان دوره شروع مي‌شود، براي پرداخت هزينه تمديد، با پرداخت جريمه تأخير، درنظر گرفته مي‌شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند

الف-شخص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 2. رونوشت کارت ملی ارائه گردد.
 3. رونوشت کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشدارائه گردد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت اعم ازجواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است ارائه گردد.

ب- شخص حقوقی

 1. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 2. رونوشت کارت ملی ارائه گردد.
 3. رونوشت روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت ارائه گردد قابل ذکر است که از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت اعم از جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده باشد ارائه گردد.
 5. کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد ارائه گردد.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

راهنمای ثبت برند

ابزاری که تولیدگنندگان و فروشندگان و تجار جهت تفکیک محصول و خدمات شان از سایرین استفاده می کنند ، برند یا علامت تجاری نام دارد در این مقاله به راهنمای ثبت برند می پردازیم لطفا مطالعه نمایید.

خرید و فروش برند

ثبت برند در اداره ثبت مالکیت معنوی امکان پذیر است این امکان برای مالک برند وجود دارد بر اساس نوع شرایط برند خود را بفروش برساند و یا متقاضی دیگری برند جدید را بخرد .

مراحل ثبت علائم تجاری

علائم تجاری و نام های تجاری یکی از عناصر مهم در بازار یابی و راهبردی در عرضه بازار و کالاها و خدمات می باشد

برند سازی شخصی

برندسازی شخصی فرآیندی است که افراد و تخصص شان را مثل برندهای تجاری علامت گذاری می کند. مفهوم برندسازی شخصی می گوید موفقیت از خود فرد به دست می آید

آموزش برندسازی

برند مجموعه ای از اشکال ذهنی یا به یاد آوردن کارکردی، احساسی، عقلی و مزیت‌هایی می باشد که ذهن بازار هدف را تسخیر کرده ‌است

هزینه ثبت برند بین المللی

تاریخچه موافقت نامه پاریس در خصوص حمایت از مالکیت صنعتی به منظور حمایت از علائم تجارتی در عرصه بین المللی اشخاصی اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی که دارای علائم تجاری می باشند

هزینه ثبت علامت تجاری

علامت تجاری علامتی است که نشان دهنده محصول و یا کالای شرکت مورد نظر می باشد . که تمایز بین کلیه محصولات را از یکدیگر مشخص می سازد .

ثبت برند بهداشتی

محصولات بهداشتی مواردی را شامل می شوند که با قسمت های خارجی بدن ، یا مواردی که برای پاکننده ها و نظایر آن می باشد گفته می شود. در این مقاله از مراحل ثبت برند بهداشتی و مدارک آن اطلاعات لازم را کسب نمایید .

نقل و انتقال برند

زمانی می توانید برند نقل و انتقال را انجام دهید که مجوز آن را از اداره ثبت مالکیت معنوی کسب نموده باشید

اعتراض به ثبت علامت تجاری

حق استعمال انحصاری برای شخصی می باشد که علامت تجاری خود را به ثبت برسانند در غیر اینصورت مالک علامت تجاری می تواند در صورت مشاهده کپی برداری ، اعتراض به ثبت علامت تجاری نماید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟