لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین ثبت برند حقیقی ثبت برند حقوقی مراحل ثبت برند مدارک ثبت برند هزینه ثبت برند مدت زمان ثبت برند برند های تخصصی
ثبت برند رستوران ثبت برند مواد غذایی ثبت برند پوشاک ثبت برند آرایشی
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مراحل ثبت علامت تجاری مدارک ثبت علامت تجاری هزینه ثبت علامت تجاری شرایط ثبت علامت تجاری زمان ثبت علامت تجاری
سایر خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت لوگو ثبت نشان تجاری ثبت علائم تجاری نقل و انتقال برند
تماس با ما

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند


به طراحی و ترسیم منحصر به فرد، علامت، نماد، نشانه، حرف، کلمه و یا ترکیب شده ای از این موارد که با مقصود متفاوت نمودن و نشانه دار نمودن کالاها و یا خدمات یک شخص و یا شرکت از کالاها و خدمات افراد و یا شرکت های دیگر مورد استعمال واقع می گردد برند یا نام تجاری گفته می شود.

برندی که به صورت ماهر و جامع است قادر می باشد اهمیت و منفعت های مشخصی را جهت مخاطبان خودش معرفی نماید تا بدین وسیله در بازارهای پر رقابت که در آن حجم بسیار زیادی از کالاها و خدمات به وسیله افراد، شرکت ها و نهادهای محتلف ارائه می گردد مشتریان قادر باشند به سادگی و به راحتی کیفیت یک کالا و یا خدمات را با عنایت به پیشینه و معروفیت برندی که دارد تمیز دهند.

ویژگی های یک برند خوب

برند خوب خصوصیات و ویژگی هایی را دربردارد که به شرح ذیل می باشد:

 1. بایستی نشان دهنده قصد و غرض از تولید و یا عرضه محصول باشد.
 2. برند بایستی ساده، کوتاه و دربردارنده تلفظی ساده باشد و هم چنین بتوان آن را به راحتی و آسانی در ذهن سپرد.
 3. برند بایستی این قابلیت را داشته باشد تا به سادگی تبلیغ و شناسایی گردد.
 4. برند بایستی قسمتی از یک حالت و طبیعت همیشگی باشد.
 5. برند بایستی قابلیت به ثبت رسیدن و برخوردار شدن از حمایت قانونی را دربرداشته باشد.
 6. برند بایستی به وجود آورنده تصویر ذهنی خوبی باشد.
 7. برند بایستی دربردارنده جذابیت باشد.

از نظر مصرف کنندگان این صفت ها  یا ویژگی ها و خصوصیت هایی که در بالا ذکر شد به شرح ذیل می باشد:

 1. نشان دهنده منبع و نشات محصول می باشد.
 2. نشان دهنده مسئولیت پذیری ارائه کننده کالا یا خدمات می باشد.
 3. برندی می باشد که ریسک پذیری کمتری دربر دارد.
 4. هزینه بررسی و ارزیابی را به منظور دستیابی به کالای با کیفیت را کاهش می دهد.
 5. برند نشانه کیفت کالا می باشد.
 6. روشی مطمئن به منظور معرفی یک محصول یا خدمت می باشد.
وکیل ثبت برند مجری تخصصی در امور ثبت برند و ثبت علامت تجاری

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند

باید این نکته توجه نمایید مدارک مورد نیاز ثبت برند از موارد مهمی می باشد که روند ثبت را در اداره ثبت مالکیت صنعتی به جلو پیش می برد در نتیجه در صحت این اطلاعات و کامبل نمودن آن دقت بسیار نمایید . مدارک ثبت برند برای اشخاص حقیقی و حقوقی که خواستار ثبت برند هستند به دو صورت می باشد و هر دو باید براساس نوع فعالیت و مجوزهای لازمه کلیه مدارک را ارائه دهند . 

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند شخص حقیقی:

 1. رونوشت شناسنامه و کارت ملی. ارائه گردد.
 2. در صورتی که برند لاتین(غیرفارسی) می باشد رونوشت کارت بازرگانی الزامی می باشد.
 3. رونوشت جوازفعالیت اعم ازپروانه بهره برداری، جواز تاسیس، پروانه ساخت یا هرگونه گواهی فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است بایستی ارائه گردد.
 4. نمونه ای از برند در اندازه های 6 در 6 سانتی متر ارائه گردد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند شخص حقوقی:

 1. رونوشت روزنامه رسمی تاسیس شرکت ارائه گردد.
 2. رونوشت آخرین روزنامه رسمی تغییرات شرکت ارائه گردد.
 3. رونوشت شناسنامه و کارت ملی اشخاصی که در شرکت حق امضاء دارند.
 4. رونوشت مجوز فعالیت از قبیل پروانه بهره برداری، جواز تاسیس، پروانه ساخت یا هرگونه گواهی فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است ارائه گردد.
 5. در صورتی که برند به صورت غیرفارسی می باشد ارائه رونوشت کارت بازرگانی ارائه گردد.
 6. نمونه برند در اندازه های 6 در 6 سانتی متر ارائه گردد.

مهمترین دلایل ثبت برند چیست؟

یکی از مهم ترین اصول حرفه ای به منظور حضور قدرتمند و رقابت در بازار کسب و کار  ثبت برند یا ثبت علامت تجاری می باشد.

شرکت و یا شخصی که قصد برندسازی و تبلیغ نمودن در عرصه ای پهناور و هم چنین حضوری موفق و مدت زمان طولانی در بازار کسب و کار را دارد قبل از هرکاری بایستی یک نشان تجاری یا همان برند را برای خود برگزیند و پس ازآن به منظور به ثبت رساندن آن مبادرت کند.

از آن جایی که برند یا علامت تجاری که ثبت نگردیده است می تواند به راحتی در معرض سو استفاده واقع گردد این امکان وجود دارد که به راحتی و به آسانی هزینه ها و زحمت های مالک اصلی برند را پایمال نماید.

به همین دلیل به ثبت رساندن برند و علامت تجاری  بهترین راه به منظور این که از این سواستفاده ها در امان باشید و از حمایت های قانونی برخوردار شوید می باشد.

هم چنین ثبت برند قادر می باشد میان کالاها و یا خدماتی که به وسیله یک شخص و یا شرکت تولیده است را از شرکت و یا خدمات شرکتی دیگر و یا مشابه آن متفاوت نماید.

ضمن سپاس از مطالعه مطلب فوق ، اگر بدنبال اطلاعات بیشتر در مورد مراحل ثبت برند هستید می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

علائم غیر قابل ثبت کدامند؟

علامت تجاری عبارتست از حروف، عدد، ترسیمات، عکس، شکل، رنگ، تصویر، برچسب یا ترکیب آنها که برای تشخیص کالاها یا خدمات بکار می رود.برخی از علامت های تجاری به راحتی ثبت می شوند و برخی دیگر از علامت ها این قابلیت را ندارند تا به ثبت برسند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

ثبت برند جهانی

ثبت برند جهانی همان ثبت برند بین المللی می باشد در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

ثبت لوگو شرکت

در دنیای تجارت طراحی لوگو شرکت یکی از مبادرات با اهمیت و بسیار مهم و عنصر اصلی گرافیکی و تبلیغاتی می باشد. در این مقاله می توانید مطالب در مورد ثبت لوگو شرکت مطالعه نمایید

تمدید علامت تجاری

علامت تجاری بعد از ثبت این امکان را دارد که بعد از پایان مدت اعتبار آن مجدد تمدید گردد که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته شده است لطفا مطالعه نمایید.

ثبت آرم تجاری

شخص متقاضی برای ثبت آرم تجاری یا علائم تجاری باید در هر زمینه ای که مجوز فعالیت دارد آرم تجاری را در همان زمینه ثبت کند.

هزنیه ثبت برند در ایران

برند یا علامت تجاری در واقع نشانه منحصر به فردی برای محصولات و یا خدمات یک شرکت می باشد که توسط آن می توان آن محصولات را از محصولات مشابه دیگر شرکت ها تشخیص داد .جهت ثبت برند باید هزینه های ثبت برند را در ایران پرداخت نمایید

نحوه ثبت برند بین المللی

چگونگی نحوه ثبت برند بین الملل به صورتی است که هر کشور باید عضو کنوانسیون مادرید باشد در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

اهمیت ثبت برند

زمانی که اشخاص حقیقی و یا حقوقی اقدام به ثبت برند می نمایند باید مواردی را دقت نمایند که می توانند از مزایا و اهمیت ثبت برند استفاده نمایند که در این مقاله به آن اشاره شده است

راهنمای ثبت اینترنتی برند

نام تجاری یا برند عبارت است از نام، سمبل، نشانه، طرح، شعار، علامت یا ترکیبی از آن ها که موجب شناسایی محصول و تمایز آن از سایر محصولات و انتقال یک مفهوم یا احساس به مخاطب می شود.

ثبت برند تجاری در ایران

برند تجاری در ایران باید به شکلی محصول را معرفی کند که نشان دهد این برند تنها در تملک صاحب علامت می باشد دراین مقاله می توانید در مورد ثبت برند تجاری در ایران اطلاعاتی را کسب نمایید .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟