لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین ثبت برند حقیقی ثبت برند حقوقی مراحل ثبت برند مدارک ثبت برند هزینه ثبت برند مدت زمان ثبت برند برند های تخصصی
ثبت برند رستوران ثبت برند مواد غذایی ثبت برند پوشاک ثبت برند آرایشی
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مراحل ثبت علامت تجاری مدارک ثبت علامت تجاری هزینه ثبت علامت تجاری شرایط ثبت علامت تجاری زمان ثبت علامت تجاری
سایر خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت لوگو ثبت نشان تجاری ثبت علائم تجاری نقل و انتقال برند
تماس با ما

ثبت برند بهداشتی


وکیل ثبت برند در این مقاله تلاش برآن دارد تا در مورد ثبت برند بهداشتی مطالبی را به متقاضیان ثبت برند بهداشتی ارائه نماید تا انتهای مقاله همراه ما باشید:

برند چیست؟

برند از جمله نشانه و یا نامی است که در تشخیص محصول و یا کالا که بر روی آن درج شده است بکار می رود . که می توان از طریق تبلیغات پا به عرصه بازار و معروفیت و شهرت کسبی گذاشت .می توان از دیگر کاربردهای آن اطلاع رسانی آن به مردم جهت شناسایی بیشتر این محصول از مبدأ صنعتی و یا تجاری کالا یا خدمات را در پی داشته باشد .

محصول بهداشتی چیست ؟

محصولات بهداشتی مواردی را شامل می شوند که با قسمت های خارجی بدن ، یا مواردی که برای پاکننده ها و نظایر آن می باشد گفته می شود . که باید از حیث تضمین سلامت برخوردار باشند.

فراورده های  بهداشتی  : شوینده نظیر صابون ، فراورده های دهان و دندان ، خوشبو کننده ها، پودرها و مواد پاک کننده ، سفید کننده ها و … 

در نتیجه تولید و عرضه این محصولات در بازار و بین مردم همان طور که گفته شد چون ارتباط مستقیمی با سلامت افراد و عموم مردم دارد باید از ضوابط و قوانینی پیروی کند . یعنی باید دارای مجوزهای بهداشت،  پروانه تأسیس و پروانه مسئول فنی در تولید و عرضه باشد .

در نتیجه در با ثبت برند بهداشتی می توان آن برند را مختص خود دانست و توسط آن شهرت کسبی پیداکرد و اجناس بهداشتی خود را در بین عموم و جامعه معرفی نماید و بین کالاها و محصولات مشابه تمایز ایجاد کرده و با رقبا و هم ردیف شغلی خود رقابت ایجاد کرد و هم چنین چون فرآورده های بهداشتی بیشتر با سلامت جامعه در ارتباط می باشد می تواند با ثبت برند بهداشتی کیفیت و تضمین سلامت را به مصرف کننده نشان داد .

ضوابط ورود کالاهای آرایشی و بهداشتی 

مدارک لازم :

 • عرضه اوراق ثبت سفارش
 • عرضه اصل فرمولاسیون، با آنالیز کالا، به مهر و امضای تولید کننده، حاوی مطالب زیر:

الف) درج نوع و شماره استاندارد به کار رفته در تولید کالا
ب) حاوی کلیه اطلاعات علمی مورد نیاز و تاریخ جدید صادر شده باشد.

 • عرضه اصل پروفرم با امضای تولید کننده
 • عرضه اصل گواهی بهداشت و قابلیت مصرف در کشور مبدا با تایید سفارت جمهوری اسلامی، که در هنگام ترخیص باید دارای مشخصات ذیل باشد :

الف) نام و مشخصات کامل کالا به همراه شماره سری ساخت

ب) شماره و تاریخ فاکتور

 • هر واحد از کالاهای واردات، دارای مشخصات زیر به فارسی باشد :

تاریخ تولید و تاریخ انقضاء، سری ساخت، کشور تولید کننده، فرمولاسیون، در صورت لزوم دستور مصرف.

مدارک لازم جهت ثبت برند بهداشتی

الف-اشخاص حقیقی

 • رونوشتی از شناسنامه و کارت ملی.
 • رونوشتی از کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف غیر فارسی لاتین و یا عربی استفاده شده باشد)
 • رونوشتی از مجوز فعالیت (جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

ب-اشخاص حقوقی:

 • رونوشتی از شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل و یا مؤسس.
 • رونوشتی از روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
 • رونوشتی از مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 • رونوشتی از کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)

نکته ۱ :مجوز جهت ثبت علامت تجاری در ایران می تواند پروانه بهره برداری یا جواز تاسیس و یا جواز کسب و … باشد.

نکته۲: اگر نام برند لاتین و یا خارجی و یا حتی عربی باشد و یا معنای آن در لغت نامه مشخص نباشد ، جهت به ثبت رساندن آن نیاز به کارت بازرگانی می باشد.

نکته ۳:جهت ثبت برند در ایران در زمینه تبلیغات نیاز به مجوز از وزارت ارشاد می باشد.

نکته۴: جهت علامت در زمینه دارویی نیازمند دریافت مجوز از وزارت بهداشت می باشد.

مراحل ثبت برند بهداشتی

در ثبت برند بهداشتی اولین کار انتخاب نامی که در بردارنده امورفعالیت بهداشتی و مرتبط با طیقه کالایی باشد طراحی و گزینش شود  و پس از اینکه نام برند خود را مطابق ضوابط انتخاب نموده اقدام به ثبت برند بهداشتی نماید اولین سوالی که در ذهن ایجاد می شود :

چگونه برند آرایشی و بهداشتی خود را ثبت کنید؟

جهت ثبت برند بهداشتی خود الزامی است در اداره ثبت مالکیت معنوی به ثبت برسد می توان به اداره مراجعه کرده و با در دست داشتن اسناد و مدارک ثبت را انجام داد .و یا می توان به صورت آنلاین و اینترنتی با مراجعه به سایت سازمان مالکیت معنوی ثبت برند بهداشتی را انجام داد . در این صورت کلیه اطلاعات در فرم تکمیلی را درج نمایید و مدارک را ضمیمه اظهارنامه به اداره تحویل دهید . سپس مورد وارسی کارشناسان اداره قرار می گیرد . در برخی موارد ثبت برند منقضی می شود چون از شرایط و ضوابط پیروی نشده است . ممکن است استاندارد لازم را نداشته و یا تکراری می باشد .

در نتیجه جهت جلوگیری از رد و منقضی شدن برند بهداشتی بهتر است قبل از اقدام به ثبت استعلامات لازمه را اخذ نمود .

متقاضی گرامی به شما توصیه می شود جهت ثبت برند بهداشتی خود از مشاوره و کارشناسان وکیل ثبت برند استفاده کنید . جهت شناخت قوانین و مقرارت خاص و ویژه ثبت برند های مختلف به همراه طبقات برند نیاز به تخصص ویژه ای دارد که موسسه وکیل ثبت برند این کار را برای شما آسان کرده است .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

شرایط ثبت علامت تجاری

از گونه نشانه هایی که در روی کالا درج شده و نشان دهنده ویژگی و نوع محصول و یاخدمات می باشد علامت های تجاری گفته می شود .

ثبت برند پوشاک

تاثیر بسزایی در فروش محصولات دارد زیرا با شهرتی که پیدا می کند خرید مطمئن و با کیفیتی را برای مشتریان به ارمغان می آورد.

هزینه ثبت برند بین المللی

تاریخچه موافقت نامه پاریس در خصوص حمایت از مالکیت صنعتی به منظور حمایت از علائم تجارتی در عرصه بین المللی اشخاصی اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی که دارای علائم تجاری می باشند

شرایط ثبت برند

در بازارهای کلان اقتصاد در تمامی نقاط جهان واژه یی که بیشتر به گوش میخورد ، برند می باشد.

نقل و انتقال برند

زمانی می توانید برند نقل و انتقال را انجام دهید که مجوز آن را از اداره ثبت مالکیت معنوی کسب نموده باشید

مدارک ثبت برند

برای معرفی محصول خود و ایجاد تفاوت بین آن محصول با دیگر محصولات مشابه موجود می توانید از یک علامت یا طرح خاص و یا یک نام و نشانه ی منحصربفرد استفاده کنید

خانه

homehomehome

مراحل ثبت برند

یک نشان و یا یک اسم و یا یک کلمه و... که حتی می توان ترکیب کردن موارد فوق را به عنوان برند طراحی و انتخاب کرد

ثبت برند شرکت

در شروع به توضیح مختصری از ثبت شرکت و ثبت برند می پردازیم و از مزیت های آن صحبت می شود . مراحل ثبت شرکت و ثبت برند در اداره ثبت مالکیت صنعتی انجام پذیر می باشد

ثبت نشان تجاری

محصولات تولید شده یا خدماتی که توسط یک فرد یا موسسه می بایست به وسیله ای از سایر محصولات یا خدمات تمیز داده شود که این نشان تجاری این وظیفه را بر عهده دارد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟