لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین ثبت برند حقیقی ثبت برند حقوقی مراحل ثبت برند مدارک ثبت برند هزینه ثبت برند مدت زمان ثبت برند برند های تخصصی
ثبت برند رستوران ثبت برند مواد غذایی ثبت برند پوشاک ثبت برند آرایشی
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مراحل ثبت علامت تجاری مدارک ثبت علامت تجاری هزینه ثبت علامت تجاری شرایط ثبت علامت تجاری زمان ثبت علامت تجاری
سایر خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت لوگو ثبت نشان تجاری ثبت علائم تجاری نقل و انتقال برند
تماس با ما

برند و علامت تجاری چگونه ثبت می شود ؟


با توجه به قانون مورخ ۱۴ تیرماه ۱۳۳۷ هجری شمسی  به منظور درخواست ثبت برند یا ثبت علامت تجاری بایستی اظهارنامه‌ای د راداره ثبت مالکیت صنعتی تنظیم گردد و در آن مواردی از جمله  نام و نام خانوادگی، نشانی محل سکونت و این موضوع که برند تجاری مورد نظرقرار است به منظور چهکالاها و خدماتی استفاده شود همراه با 10 رونوشت از تصویر علامت تجاری به موسسه ی مربوطه ارائه شود.

نکته ای که بایستی ذکر شود این است که شخص که می خواهد برند خود را به ثبت برساند بایستی در شهر تهران مبادرت نماید.

برای کلیه ی کالاها و خدمات در قانون تجارت طبقاتی را از طبقه ۱ تا طبقه ۴۵ (به نام طبقه بندی بین‌المللی علائم صنعتی و تجاری) در نظر گرفته شده است.

به همین علت شخصی که می خواهد علامت تجاری خود را به ثبت برساند بایستی تعیین نماید که کالاها و خدماتی که مورد نظر او می باشد با کدامین یک از کالاهایی که در طبقه بندی ذکر شده است تطابق دارد. شایان ذکر است که شخص درخواست کننده بایستی مبلغی به صورت تک تک به منظور ثبت در هر طبقه پرداخت کند.

می توانید برای مطالعه بیشتر و درج اطلاعات در اظهارنامه ثبت برند به مقاله ثبت آنلاین برند مراجعه نمایید.

مراحل ثبت برند تجاری

بعد از آن که اظهارنامه تنظیم شده را اداره ی ثبت علائم تجاری از جانب شخص درخواست کننده دریافت نمود بایستی به مدت 15 روز کاری اظهارنامه را به منظور قبولی یا رد اظهارنامه بررسی نماید.

در صورتی که در این مدت زمان ابلاغیه رد درخواست صادر نمی شود به منزله ی قبولی اظهارنامه می باشد.

نکته: مواخذه به ثبت برند تجاری به وسیله ی شخص ثالث از عامل هایی است  که سبب می شود اظهارنامه ثبت برند قبول نشود.

در مرحله های رسیدگی به ثبت علامت تجاری بایستی سه شرط زیر را در نظرداشته باشید :

علامتی که قصد به ثبت رساندن آن را دارید نبایستی از علائمی که جزء علائم ممنوع هستند باشد هم چنین نام بایستی اسم عام نباشد و مشخص کننده ی کالا باشد.

نامی که برای برند در نظر گرفته شده است نبایستی شبیه به علامتی باشد که تقاضا شده یا درگذشته به ثبت رسیده است.

شروط هایی که در ۲ و ۳  بیان شده است به این معنا می باشد که نبایستی همانند برند مورد درخواست یا شبیه به آن در طبقه مورد نظربه  ثبت رسیده باشد اما در صورتی که شخصی علامتی را در طبقه‌ای به ثبت برساند دیگری هم قادر است همان علامت را برای طبقه‌ی دیگری درخواست کند! به عنوان مثال فردی علامت خروس را برای آدامس به ثبت رسانده است و شخص دیگری قادر است آن را به منظور آیفون تصویری به ثبت برساند.

در صورتی که درخواست رد گردد بایستی دلیل آن به شکل روشن و اشکار قید شود و از مدت زمانی که ابلاغیه رد درخواست صادر می شود شخص درخواست کننده به مدت زمان 10روز مهلت دارد تا به منظور ابلاغیه رد شده تعرض کند.

وکیل ثبت برند دارای کادری باتجربه در زمینه ثبت برند و ثبت علامت تجاری

صدور تصدیق یا گواهی ثبت علامت تجاری

در صورتی که درخواست ثبت برند تجاری در اداره ثبت شرکت ها تایید شود و یا پس از رد درخواست و خرده گیری به شخص درخواست کننده دستور قطعی به منظور مورد تایید بودن درخواست صادر گردد، اداره ثبت شرکت ها وظیفه دارد است ظرف  مدت ۱۵ روز کاری تصدیق نامه ی ثبت علامت تجاری را صادر نماید و به شخص درخواست کننده تسلیم کند.

بعد از آن که علامت تجاری به ثبت رسید محتوای  اظهارنامه، لوگو علامت، نام صاحب علامت و طبقه‌ها و کالاهای مورد درخواست  به منظور اطلاع یافتن عموم در روزنامه رسمی کشورچاپ و منتشر می شود.

اعتبار تصدیق نامه ی ثبت برند تجاری به مدت  ۱۰ سال می‌باشد که پس از به پایان رسیدن این مدت زمان تمدید مجدد علامت تجاری وجود دارد و شخص می تواند به منظور تمدید آن اقدام نماید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مراحل ثبت لوگو

در واقع انتخاب لوگو برای هر کسب و کاری باید با هدف انتخاب شود در غیر اینصورت موفقیت را در پی ندارد و در این مقاله به مطالب مفیدی در مورد مراحل ثبت لوگو می پردازیم

نحوه ثبت برند بین المللی

چگونگی نحوه ثبت برند بین الملل به صورتی است که هر کشور باید عضو کنوانسیون مادرید باشد در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

ثبت اسم تجاری

تاجران می توانند با در نظر گرفتن یک اسم تجاری مشغول با کار تجارت شوند . در اصل اسم تجاری نام تجارتخانه و یا بنگاه تجارتی است که تاجران در آن می توانند مشغول به فعالیت تجاری نمایند.

ثبت برند ترشی و مربا

افزایش و تمایل مردم به ترشی و مربا موجب شده است که متقاضی ثبت برند ترشی و مربا روزبروز بیشتر شوند . زیرا بیشتر مردم علاقه خاصی به مواد غذایی که یا ترش و یا شیرین باشند را دارند .

پیشنهاد اسم برند

برای هر شرکتی انتخاب نمودن اسم برند مناسب یکی از مهم ترین کارهایی است که بایستی پیش از تأسیس وشروع به کار آن شرکت به آن توجه شود در این مقاله به توضیحات بیشتر از پیشنهاد اسم برند پرداخته می شود

ثبت اظهارنامه علامت تجاری

علامت تجاری معرفی کننده و مشخص کننده محصولی است که به وسیله ی آن علامت ارائه می شود برای ثبت نمودن علامت تجاری بایستی اظهارنامه ای به زبان فارسی تنظیم گردد دراین مقاله به نکات آن پرداخته می شود

برند و علامت تجاری چگونه ثبت می شود ؟

منظور درخواست ثبت برند یا ثبت علامت تجاری بایستی اظهارنامه‌ای در اداره ثبت مالکیت صنعتی تنظیم گردد در این مقاله مطالبی می توانید در مورد ثبت برند و ثبت علامت تجاری مطالعه نمایید.

ثبت برند خشکبار

ثبت برند خشکبار مسئله ای است که به موفقیت و پیشرفت یک شرکت خشکبار کمک بسیار زیادی خواهد کرد برند سبب ایجاد وجه تمایز میان محصولات شرکتی با دیگر شرکت ها می شود

کدام علائم تجاری غیر قابل ثبت اند؟

ماده ی 5 قانون ثبت علائم و اختراعات،ثبت بعضی از علائم را به عنوان علامت تجارتی منع می کند در این مقاله مطالبی درخصوص علائم تجاری غیر قابل ثبت مطالبی ارائه شده است برای اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه نمایید.

استعلام برندهای ثبت شده

زمانی که برندی برای محصول و یا خدمات خود انتخاب می نمایید باید این برند ابتکارانه وجدید باشد و مشابه آن وجود نداشته باشد . در نتیجه بهترین کار استعلام از نام برند می باشد .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟