لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین ثبت برند حقیقی ثبت برند حقوقی مراحل ثبت برند مدارک ثبت برند هزینه ثبت برند مدت زمان ثبت برند برند های تخصصی
ثبت برند رستوران ثبت برند مواد غذایی ثبت برند پوشاک ثبت برند آرایشی
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مراحل ثبت علامت تجاری مدارک ثبت علامت تجاری هزینه ثبت علامت تجاری شرایط ثبت علامت تجاری زمان ثبت علامت تجاری
سایر خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت لوگو ثبت نشان تجاری ثبت علائم تجاری نقل و انتقال برند
تماس با ما

ثبت لوگوی تجاری


لوگوی تجاری نوعی تصویر می باشد که به منظور تبیین نمودن یک عبارت، موضوع، تلقین کردن یک موضوع و معرفی و شناساندن موسسه، محصول، سایت و.... از آن استفاده می شود.

به طور معمول لوگوها به نوعی طراحی می گردند و ضمن اینکه ساده می باشند دربرگیرنده اطلاعات و علامت های تصویری با هدف تبلیغات هستند.

در این مقاله به مطالبی در مورد ثبت لوگوی تجاری پرداخته شده است مقاله را بخوانید و چنانچه با هر سوال و موردی روبرو شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ثبت لوگوی تجاری

بعد از به ثبت رسیدن شرکت یکی از مراحل مهم و با اهمیت ثبت لوگو می باشد.لوگو طرحی است قابل لمس به منظور نشاندن خدمات و کالاهای مورد نظر.هم چنین لوگو وجهه و دیدگاه هر برندی است و قادر می باشد خصیصه ها و ویژگی های هر نهاد و یا موسسه ای را تشریح نماید.هنگامی که لوگو به درستی و بدون هیچ گونه عیب و نقصی طراحی می گردد این قابلیت را خواهد داشت تا برای نام و یا برند تجاری بسیار با اهمیت و با ارزش باشد. لوگویی که قرار است برای یک برندی طراحی شود به خلاقیت بیشتری نسبت به دیگراقلام گرافیگی نیاز دارد. شخصی که می خواهد لوگویی را طراحی کند بایستی دربردارنده دانش،تجربه و خلاقیت باشد.

شایان ذکر است که لوگو بایستی به نوعی طراحی گردد که نشان دهنده و بیانگر خصوصیات و ویژگی های یک محصول باشد.در صورتی که قصد دارید اطلاعات خود را در رابطه با ثبت لوگو گسترش دهید می توانید با متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی وکیل ثبت برند در ارتباط باشید تا شما در راستای این امر کمک و یاری نمایند.

تفاوت لوگو و آرم در چیست؟

لوگو ، یک کالا یا خدمات به شکل ها و وجه های متفاوت گرافیکی است که ترسیم و طراحی نمودن آن ها منوط به  ذوق و نوآفرینی طراح های گرافیک  می شود.

آرم یک عنوان گرافیکی نمی باشد  بلکه تنها  یک نشانه و عکس  گرافیکی یا ساده است٬ که هرشخصی با رویت این آرم یا نشانه  قادر می باشد که  تشخیص دهد که این آرم به چه عنوانی مرتبط می باشد ولی اما هیچ شخصی قادر نمی باشد  متوجه شود  که این آرم به چه عنوان خاصی (نام تجاری و…) مربوط است. به همین دلیل در مجاور نشانه یا آرم , نام مربوط به شرکت و برند که به طور معمول نام خاصی می باشد قرار می گیرد. طراحی آرم هم به طور تقریبی دربردارنده  دو شیوه متمایز می باشد. برخی از طراح کنندگان گرافیکی نشانه را خودشان طراحی و ترسیم می کنند و بعضی دیگر الگوی نشانه را از جای دیگر برمی دارند. در حقیقت می توان این چنین  تبیین کرد که نوآوری و نوآفرینی در لوگو ۱۰۰% به کار رفته است ولی در آرم بین %۴۰ تا ۷۰% می باشد . لازم به ذکر است که طراحی لوگو هزینه بر تر از طراحی آرم می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت لوگوی تجاری

الف-  اشخاص حقیقی 

 1. رونوشت  شناسنامه و کارت ملی شخص درخواست کننده ارائه گردد.در صورتی که لوگو حقیقی می باشد ، آگهی تاسیس شرکت ، رونوشت شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضای شرکت بایستی ارائه شود.
 2. در صورتی که لوگو به صورت فارسی می باشد ارائه جواز تاسیس الزامی است.
 3. به منظور لوگو های غیرفارسی و یا  لوگوهایی که در آن ها از حروف لاتین استفاده شده است ارائه کارت بازرگانی الزامی است.
 4. فرم اظهارنامه ثبت لوگو کامل گردد.
 5. نمونه گرافیکی یا عکس از لوگو مورد تقاضا  در  اندازه های ۶×۶ سانتی متر ارائه گردد.
 6. مدت زمان لازم به منظور ثبت لوگو ، ۶۰ روز کاری می باشد.

ب-  اشخاص حقوقی 

 1. رونوشت اسناد ثبتی شرکت،آگهی تأسیس شرکت و آخرین آگهی تغییرات ارائه گردد.
 2. رونوشت جواز فعالیت شرکت،که امکان دارد به اسم مدیر عامل باشد ارائه گردد.
 3. به منظور به ثبت رساندن لوگو به شکل غیر فارسی ارائه رونوشت کارت بازرگانی ارائه گردد.
 4. رونوشت مدارک شناسایی مدیر عامل شرکت ارائه گردد.
 5. نمونه ای به صورت گرافیگی از لوگویی که مورد درخواست می باشد  در اندازه های  ۱۰×۱۰ سانتی متر ارائه گردد.
 6. مهر شرکت ارائه گردد.

مراحل ثبت لوگوی تجاری

برای آگاهی و کسب اطلاعات لازم در مورد مراحل ثبت لوگوی تجاری می توانید با مشاوران و کارشناسان وکیل ثبت برند تماس بگیرید و از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

کلیه ی امور ثبتی خود را به وکیل ثبت برند بسپارید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

فواید ثبت برند

هر محصولی به منظور دریافت نمودن امتیاز برای کیفیت خود فقط به وسیله نام و علامتی و برندی که بر روی آن ثبت شده است قادر می باشد تشخیص داده شود.

هدف از ثبت نام تجاری یا برند

یک برند ضمانت همیشگی و دائمی یک فروشنده به منظور عرضه ی مجموعه ای از خصوصیات و ویژگی ها و خدماتی خاص به مصرف کنندگان می باشد.

ثبت لوگوی تجاری

لوگوی تجاری نوعی تصویر می باشد که به منظور تبیین نمودن یک عبارت، موضوع، تلقین کردن یک موضوع و معرفی و شناساندن موسسه، محصول، سایت و.... از آن استفاده می شود.

ثبت لوگو و برند

در زبان فارسی اصطلاح برند به طور معمول به منظور اشاره به محصول و یا خدماتی استفاده می شود که دارای ارزش اعتباری و اجتماعی بسیار زیادی داشته باشد.

طبقه بندی علائم تجاری

علائم تجاری به گونه علائمی گفته می شود که تمایز را در بین کالا و خدمات نشان می دهند . در قانون تجارت اینگونه علائم دارای طبقاتی می باشند . طبقه بندی علائم تجاری از جهت موضوع و شکل می باشد که در این مقاله به شرح آنها پرداخته می شود

حقوق مالکیت معنوی

در حقوق مالکیت معنوی شامل موضوعاتی می باشد که سرچشمه آنها فکر و اندیشه انسان است و در ارتباط با آفرینش های ذهنی او می باشد

ضوابط ثبت برند

به هر نشان قابل مشاهده ای که قادر باشد کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از یکدیگر متفاوت کند علامت می گویند

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟