لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین ثبت برند حقیقی ثبت برند حقوقی مراحل ثبت برند مدارک ثبت برند هزینه ثبت برند مدت زمان ثبت برند برند های تخصصی
ثبت برند رستوران ثبت برند مواد غذایی ثبت برند پوشاک ثبت برند آرایشی
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مراحل ثبت علامت تجاری مدارک ثبت علامت تجاری هزینه ثبت علامت تجاری شرایط ثبت علامت تجاری زمان ثبت علامت تجاری
سایر خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت لوگو ثبت نشان تجاری ثبت علائم تجاری نقل و انتقال برند
تماس با ما

هدف از ثبت نام تجاری یا برند


یک برند ضمانت همیشگی و دائمی یک فروشنده به منظور عرضه ی مجموعه ای از خصوصیات و ویژگی ها و خدماتی خاص به مصرف کنندگان می باشد. از نظر مصرف کننده این امر علامت کیفیت، احتمال خطر کمتر و ابزاری سمبلیک به منظور بیان نمودن شخصیت می باشد.در صورتی که ذهن و نگرش مصرف کنندگان به منظور کالا فراهم و مهیا شود و احساس رضایت و خوشایندی در آن ها به وجود بیاید در پی آن وفاداری مصرف کنندگان به آن کالا صورت می پذیرد که بیشتر اوقات از با اهمیت ترین و با اعتبارترین سرمایه های یک شرکت به شمار می رود.

هدف از ثبت نام تجاری یا برند چیست؟

به موجب همین امر همواره شرکت های بزرگ و موفق در جستجوی مسیرهایی بوده اند که بتوانند اموری را که در گسترش ارزش و بهای نام تجاری موثر می باشند را تکثیر و اموری را که از ارزش و بها می کاهند را تقلیل دهند.

بنابراین در صورتی که بتوانیم نام تجاری خوبی را ترسیم و طراحی کنیم و به ضمانت هایی که در حین نام تجاری خواستار آن ها می شویم مقید باشیم و رضایت و خوشنودی  مشتریان را از کارکرد خود جذب نماییم قادر می باشیم وفاداری آن ها را به منظور تولید های خود ضمانت نماییم که این عمل یعنی رابطه ی طولانی مدت مشتریان با اداره که سبب سودآوری طولانی مدت جهت اداره می شود.

مدیران و صاحب نظران نام تجاری ،یک برند را با هدف های گوناگونی ثبت می کنند که این هدف ها به شرح ذیل می باشد:

حق استعمال انحصاری علامت با ثبت برند

مجوز منحصر به فرد علامت تجاری  تنها مختص اشخاصی می باشد که علامت خود را ثبت کرده باشند. مطابق قانون ثبت علامت های تحاری در صورت پرداخت نمودن  مبلغ  بعد از به ثبت رساندن علامت شرکت به مجوز استفاده انحصاری دست می بابد   که به علت آن قادر می باشید مانع  ازعرضه ی کالاهای همانند به وسیله افراد  ثالث تحت علامت های  تجاری که مانند  یا به صورت  منحرف  کننده ای شبیه  علامت تجاری شما می باشند شوید و جلوگیری نمایید.  

علاوه بر آن مقررات و قوانین  دشواری را به منظور پیگیری  قانونی تعیین نموده است .قانون مجازات اسلامی(تعزیرات)مصوب مرداد ماده 1362 بجهت متخلفین مجازاتی  را به وصف ذیل  مشخص کرده است:

ماده 122-هر شخص علامت تجاری که در ایران به ثبت رسیده است را جعل نماید و یا با دانش به ساختگی بودن استفاده کند و یا در روی ورقه ها و اگهی ها و  یا روی محصولات قرار دهد یا با علم به ساختگی بودن به معرض فروش گذاشته شود  یا به فروش برساند یا به پیوست یا کاهش یا تغییر بخشی از خصوصیات و ویژگی های  آن پیروی نماید به صورتی که سبب  گمراهی مشتری گردد،به مجازات شلاق تا 74 ضربه محکوم خواهد گردید.

ماده 123-هر شخصی محصولی را که دربردارنده علامت غیر واقعی و یا تقلیدی باشد و یا دربردارنده  علامتی می باشد  که به غیر حق استفاده  شده است از ایران صادر و یا به کشور وارد نماید ،به زندان از سه ماه تا سه سال محکوم می گردد.

ماده 124-افراد  ذیل به حبس تا شش ماه محکوم خواهند شد:

 1. اشخاصی که علامت تجاری اجباری  را بر روی محصولی که به صورت ناچاری بایستی دربردارنده  آن علامت باشد استفاده نکنند .
 2. اشخاصی که با علم و دانش محصولی را به معرض فروش بگذارند و  یا بفروشند که دربردارنده علامتی نباشد که برای آن محصول اجباری و ضروری می باشد .

در نظام  نامه به منظور تمامی اقلام ،طبقه هایی قائل و آن را به 36 قسمت تقسیم کرده اند به عنوان مثال طبقه 1 مخصوص محصولات شیمیایی که در صنایع و علوم و عکاسی و کشاورزی و کود طبیعی و مصنوعی و مواد آب دادن فلزات و دباغی  می باشد و طبقه 23 انواع نخ و طبقه ی 24 انواع پارچه می باشد .به همین دلیل  درخواست کننده  بایستی مشخص نماید که جنس مورد درخواست  او با کدام یک از طبقه هایی  که در نظام نامه ی قید گردیده  تطابق دارد و به منظور هرکدام یک از طبقه  هزینه ثبتی به صورت تک تک بایستی پرداخت نمایید.

امکان انتخاب مصرف کنندگان با ثبت برند

ثبت برند به مصرف کنندگان قدرت انتخاب می بخشد ،به این شکل  که ثبت برند  ضمانت می نماید که مشتریان قادر می باشند محصولات خود را از یکدیگر تعیین و تفکیک نمایند. به هنگام  رویت علامت مشتری متوجه می شود که این محصول  به شرکت و یا تجارتخانه ای که مورد اعتماد او می باشد تعلق دارد و به این  ترتیب،با ثبت برند شرایطی به صورت  سالم جهت مصرف کنندگان ایجاد می شود بنابراین اگر رقیبان از علامت تجاری به صورت شبیه یا برابر استعمل کنند   ، مصرف کنندگان را منحرف می کند و با عرضه  نمودن  محصولی به صورت کم قیمت و بدون کیفیت ،هم به مصرف کنندگان و هم  به سود شرکت آسیب های بس��اری را وارد خواهند کرد و هم اعتبار و حیثیت شرکت را به صورت جبران ناپذیری به خطر خواهند انداخت.

جلوگیری از سوء استفاده ی متقلبان

به ثبت رساندن  برند سبب جلوگیری از سواستفاده ی متقلبان می گردد که به طبق آن قادر می باشید از عرضه ی کالاهای متشابه  به وسیله  افراد ثالث تحت علامت های تجاری که مشابه  یا به یه صورت منحرف کننده ای شبیه علامت تجاری شما می باشند  جلوگیری کنید. در واقع ، محافظت های علامت های تجاری محل تلاش های اشخاص تقلیدکار به منظور استفاده از علامت های معین و مشخص جهت فروش محصولات و ارائه ی خدمات بی کیفیت می گردد.

جهت آشنایی بیشتر با ثبت برند می باشد می توانید از مشاروه و راهنمایی کارشناسان وکیل ثبت برند بهره مند گردید فقط با یک تماس تلفنی

هدف ها و مزیت های  ثبت برند یا نام تجاری

 1. شرکت ها را توانمند می نماید  تا محصولات خودشان  را از یکدیگر متفاوت کنند.
 2. ثبت برند قادر می باشد به منظور اخذ وام هم دربردارنده  اهمیت باشد.
 3. ثبت برند قادر می باشد  برای سهامداران سبب  به وجود آمدن ارزش افزوده ی سهام و  هم چنین باعث افزوده شدن  درآمد شرکت گردد.
 4. برند ها جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی می باشند.
 5. ثبت برند قادر می باشد  برای شرکت ها نام و آوازه به وجود بیاورد و وسیله  مناسبی به منظور بازاریابی باشد.
 6. علامت تجاری، قابل نقل وانتقال می باشد و بایستی مطابق مقررات قانون ثبت علامت ها و اختراع های  ایران به ثبت برسد. بنابراین واگذاری مجوز  استعمال از یک علامت تجاری که به ثبت رسیده است به شرکت های ثالث اعطا می شود  که قادر می باشد  منشا درآمد بیشتری به منظور  شرکت و  یا شخص ایجاد نماید و یا پایه و بنیان منعقد نمودن یک  توافق نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد.
 7. این امکان وجود دارد که یک برند مال و منال با  ارزش کسب و کار و فعالیت باشد.
 8. برند شرکت ها را تشویق می نماید تا  در حفظ  و یا بهتر شدن  کیفیت محصولات سرمایه گذاری نمایند.
 9. ثبت برند این قابلیت را دارد تا برای سهامداران هم ارزش افزوده ی سهام  به وجود بیاورد و سبب گسترش و  افزایش درآمد شرکت شود.
 10. برندهایی که به ثبت رسیده اند نسبت به کالاهایی که فله ای می باشند از اعتماد و اطمینان بیشتری برخوردار می باشند.  
 11. با به ثبت رساندن برند، گسترش و توسعه  تجارت بین المللی میسر وممکن می شود.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ضوابط ثبت برند

به هر نشان قابل مشاهده ای که قادر باشد کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از یکدیگر متفاوت کند علامت می گویند

ثبت لوگوی تجاری

لوگوی تجاری نوعی تصویر می باشد که به منظور تبیین نمودن یک عبارت، موضوع، تلقین کردن یک موضوع و معرفی و شناساندن موسسه، محصول، سایت و.... از آن استفاده می شود.

هدف از ثبت نام تجاری یا برند

یک برند ضمانت همیشگی و دائمی یک فروشنده به منظور عرضه ی مجموعه ای از خصوصیات و ویژگی ها و خدماتی خاص به مصرف کنندگان می باشد.

حقوق مالکیت معنوی

در حقوق مالکیت معنوی شامل موضوعاتی می باشد که سرچشمه آنها فکر و اندیشه انسان است و در ارتباط با آفرینش های ذهنی او می باشد

ثبت لوگو و برند

در زبان فارسی اصطلاح برند به طور معمول به منظور اشاره به محصول و یا خدماتی استفاده می شود که دارای ارزش اعتباری و اجتماعی بسیار زیادی داشته باشد.

طبقه بندی علائم تجاری

علائم تجاری به گونه علائمی گفته می شود که تمایز را در بین کالا و خدمات نشان می دهند . در قانون تجارت اینگونه علائم دارای طبقاتی می باشند . طبقه بندی علائم تجاری از جهت موضوع و شکل می باشد که در این مقاله به شرح آنها پرداخته می شود

فواید ثبت برند

هر محصولی به منظور دریافت نمودن امتیاز برای کیفیت خود فقط به وسیله نام و علامتی و برندی که بر روی آن ثبت شده است قادر می باشد تشخیص داده شود.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟